Zavřít reklamu

Naša redakcia vám prináša novinky z prostredia titulu Fortnite pomerne často. V článkoch ste sa mohli dočítať o vyjadreniach riaditeľa štúdia Epic Games, ktoré zastrešuje tento Battle Royale titul, ale aj o tom, že hra zarába státisíce dolárov závratným tempom. Podobne ako nemenej známy titul PUBG, aj Fortnite trápia problémy a hra si našla svojich odporcov. V prípade Playeruknown’s Battlegrounds boli problémom PC emulátory v spojení s myškami a klávesnicami. O trochu absurdnejší príbeh sa momentálne vyvýja v prostredí spomínaného Fortnitu.

Podľa najnovších informácií sa ľudia proti hre začínajú búriť a zakladajú petície na jej zrušenie. Proti hre bol dokonca namierený aj nedávny článok z redakcie Washington Post s titulom „Zachráňte si svoj vzťah. Kradne vám hra Fortnite vašich milovaných?“. Článok zahrňujúci výpovede ľudí, ktorí tvrdia, že im hra zneužíva ich partnerov a kvôli nej sa im rozpadávajú osobné vzťahy. Kompletný článok washingtonského denníka nájdete na tomto odkaze.

Petícia na stránke change.org dosiahla už vyše 2800 podpisov a rýchlo sa šíri naprieč všetkými socálnymi sieťami. Tvorcovia petície žiadajú zrušenie hry na konzolách PS4 a Xbox One, no reč bola už aj o PC a iOS zariadeniach.

V každom prípade je viac než jasné, že pár tisíc podpisov nedonúti herného giganta stiahnuť z trhu jeden z najobľúbenejších titulov súčasnosti. Podobné petície a „vzbury“ zo strany kritikov sa nájdu takmer vždy. Podobné pokusy o zrušenie niektorých hier boli namierené napríklad proti najnovšiemu dielu série Far Cry, alebo hororovke Outlast. Pri spomínaných hrách však išlo o iné dôvody a podpisov sa vyzbieralo výrazne viac. Ostáva nám len čakať, či sa ošiaľ okolo hry utíši, alebo naberie na obrátkach a tvorcovia sa začnú obávať o jeden z klenotov portfólia, ktorý Fortnite predstavuje.

Fortnite
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější