Zavřít reklamu

Vývojáři ze studia Epic Games si mohou mnout ruce. Jejich fenomenální hra Fortnite, jejíž verzi pro iPhony a iPady vypustili nedávno, totiž láme rekordy v ziscích. Není to tak dávno, co jsme vám přinesli první pohled na to, jak si Fortnite vede z pohledu investic do mikrotransakcí. Pokud se vám však již tehdy zdálo vydělaných 1,5 milionu dolarů za tři dny neuvěřitelné, z následujících řádků si je již skutečně posadíte na zadek. 

Podle analytické společnosti Sensor Tower, která před časem přinesla právě zprávu po výdělku 1,5 milionu dolarů za první tři dny, totiž dosáhl Fortnite v prvních dvaceti dnech od vypuštění (to proběhlo 15. března) výdělku ve výši 15 milionu dolarů. Po srážkách ze strany Applu si tak studio za toto období vydělalo zhruba 10,5 milionů dolarů.

fortnite-daily-revenue

Ačkoliv se můžou zdát zisky z této hry opravdu vysoké, daly se očekávat. Fortnite a obecně tento typ her je ve světě poslední dobou obrovsky populární, díky čemuž tak byl úspěch i na jablečné platformě takřka zaručen. Podle analytiků se dá navíc očekávat, že toto šílenství jen tak neutichne. Hráčská základna Fortnitu bude totiž podle všeho i nadále růst. To vývojáři podpořili i tím, že před pár dny umožnili vstup do hry i hráčům bez pozvánky. Právě pozvánka byla totiž v prvních dnech pro hraní Fortnitu nezbytná, což však zisky samozřejmě do značné míry brzdilo.

Nezastavil ho ani hlavní konkurent 

Tvrdou zkouškou měl být podle některých odborníků pro Fortnite hlavně příchod mobilní verze jeho hlavního konkurenta – PlayerUnknown Battlegrounds, což je typově velmi podobná hra. Jak se však zdá, po vypuštění PUBG nezaznamenal Fortnite žádné zpomalení růstu. 

A co vy? Hrajete jednu z těchto her, nebo jdou podobné žánry mimo vás? A pokud hrajete, je podle vás lepší Fortnite nebo PlayerUnknown Battlegrounds? Určitě se s námi o svůj názor podělte do komentářů. 

Fortnite-Mobile-iOS-1

Zdroj: 9to5mac

Dnes nejčtenější

.