Zavřít reklamu

Herní platformu Apple Arcade, které poslední dobou jablečná společnost věnuje maximální pozornost, si zamilovali jak hráči, tak recenzenti a stala se jakýmsi synonymem pro kvalitní službu. Kromě několika desítek dostupných titulů nabízí také podporu herních ovladačů, kompatibilitu se všemi jablečnými systémy a především jednoduchost a eleganci, která s filozofií Applu souvisí. Netrvalo dlouho a na platformu se podívá další vynikající hra, která vás na hezkých pár hodin zabaví.

Projížděli jste někdy v minulosti herní sekci na App Storu? V tom případě jste jistě museli zavadit o povedenou hříčku Crossy Road. Tato nenáročně vypadají izometrická skákačka od vývojářů z Hipster Whale zaujala miliony hráčů po celém světě a vysloužila si statisíce kladných hodnocení. A není divu, kdo by si nechtěl zahrát za zmatenou slepici, jež se snaží přeskákat silnici a ideálně při tom neztratit své peří pod jednom z projíždějících nákladních aut. Hra se stala natolik populární, že tvůrci přispěchali s pokračováním, které ponese podtitul Castle. Tentokrát nepůjde o snahu vyhnout se autům, nýbrž o klasickou skákačku nápadně připomínající Maria. Vaším cílem nebude nic jiného než se vydat do hradu, jak již název vypovídá, a pokusit se dostat do co nejvyššího poschodí. Toho docílíte skákáním po plošinách, vyhýbáním se nepřátelům a sbíráním mincí.

Od svého předchůdce se tedy Crossy Road Castle poměrně liší, ale to neznamená, že se nemáme na co těšit. Čeká nás záplava různorodých úrovní, zvyšující se obtížnost a jednoduchá, ale chytlavá hratelnost. Zároveň hra bude podporovat kooperaci až čtyř hráčů, kteří budou moci poměřit své síly a bojovat o to, kdo vyskáče nejvýše. Jediný háček je v tom, že bude titul dostupný exkluzivně pro Apple Arcade, tudíž majitelé konkurenčních zařízení od Androidu mají bohužel smůlu. Vývojáři ještě neoznámili datum vydání, ale přislíbili, že se hry dočkáme již brzy.

Související články

Dnes nejčtenější

.