Zavřít reklamu

Apple pokračuje ve zběsilém tempu ukončování podepisování starších verzí svého operačního systému iOS. Zatímco na konci minulého týdne zařízl iOS 12.4.1, 13.0 a 13.1.1, na které se již nelze jakkoliv vrátit, dnes se rozhodl ukončit podepisování iOS 13.1. To jinými slovy znamená, že pokud vám z nějakého důvodu nevyhovoval iOS 13.1.2 a chtěli jste se proto raději vrátit na starší verzi iOS, máte již smůlu. Žádná jiná veřejně dostupná verze než tato totiž v současnosti není. 

Ukončení podepisování starších verzí iOS není u Applu ničím výjimečným. Nestává se však často, že by se rozhodl v takto krátkém časovém horizontu ukončit podepisování hned několika verzím. Tentokrát mu však zřejmě vzhledem k tomu, že tyto verze obsahovaly chyby umožňující vznik a využívání jailbreaku, nezbylo nic jiného. Otevřená vrátka k návratu by totiž dříve či později stoprocentně využilo mnoho uživatelů a Apple by tak nad nimi a zejména pak nad jejich bezpečnostní ztratil víceméně kontrolu. Ostatně, právě snaha zajistit uživatelům co nejvyšší bezpečnost je jedním z důvodů, proč k ukončování podpisů starších iOS vůbec dochází. 

iOS 13.1.2, který je v současnosti jediný veřejně dostupný OS, vydal Apple zcela nečekaně minulý týden v úterý, tedy pouhých pět dní po vydání iOS 13.1.1. Zanedlouho poté vypustil do světa i první betu iOS 13.2, která na iPhony přinese několik vcelku zajímavých novinek v čele s funkcí Deep Fusion pro nové iPhony 11. Do testování této bety se můžete zapojit i vy díky veřejnému beta testování, ke kterému se můžete zaregistrovat na beta.apple.com. Ostré verze tohoto systému bychom se mohli odhadem dočkat na konci tohoto měsíce, maximálně pak v první polovině listopadu. Beta testování totiž zabírá zpravidla čtyři až šest týdnů podle náročnosti systému. 

Související články

Dnes nejčtenější

.