Zavřít reklamu

iOS 12.1 přinese jednu z nejočekávanějších novinek celého systému

Pokud si ještě vzpomínáte na červnovou WWDC, nejspíš se vám vybaví prezentace skupinových hovorů skrze FaceTime. Tato novinka, kterou Apple do systému iOS a macOS konečně přidal, by měla zvládat až 32 účastníků hovoru a to dokonce i s videem. Skupinové hovory se však bohužel do první ostré verze systému iOS 12 nevešly. Již při beta testování systému je totiž Apple zřejmě kvůli technickým problémům vyjmul. Nicméně ve včera vydané betě iOS 12.1 se skupinové hovory znovu objevily.

Po skupinových hovorech přes FaceTime volají uživatelé iOS a macOS už skutečně dlouhou dobu. Až letos se však Apple k implementaci této novinky odhodlal, díky čemuž bude nyní spojení s více lidmi zároveň o poznání jednodušší. Na druhou stranu ale zcela vyhráno ještě nemáme. U loňského systému iOS 11 jsme totiž byli hned několikrát svědky toho, že Apple v betě slíbenou novinku testoval, ale krátce před vydáním ostré verze jí z ní odstranil. I proto jsme čekali na možnost ukládání Zpráv na iCloud zhruba třičtvrtě roku, přestože nám tuto novinku Apple poprvé ukázal již na loňské WWDC s tím, že na jablečná zařízení dorazí velmi brzy. Nový iOS 12 by ale měl být v tomto směru zcela jiný, takže je příchod skupinových hovorů FaceTime již ve druhé verzi systémů velmi pravděpodobný.

Takto vypadalo představení skupinových hovorů FaceTime:

|
10
Leitz

Diskuze

  Cílová skupina je v tomto případě asi 1%. Já jsem skupinový hovor nikdy nepoužil a asi bych se ani nedovedl plně soustředit.

  Reagovat

  Že jsi to nepoužil ty snad neznamená, že cílovka je 1%. 🙂 Naopak si myslím, že tuhle funkci bude používat hodně lidí. Já to určitě uvítám.

  Reagovat

  Je to možné. Bavili jsme se o tom s kolegy, kdysi se to jmenovalo „konferenční hovory“, nikdy to nikdo nepoužil, taky to asi bylo v plenkách. Jsem zvědavý, jak to bude fungovat.
  Já to nepotřebuji, stejně jako nevidím hlavní smysl iPhone si posílat nablblé MEMOJI.

  @mike-biker: Konferenční hovory jsou ve firmách běžně používaná věc – rozhodně ne 1%. Je spíš otázka, kolik lidí to bude používat na FaceTime, který je čistě jablečná záležitost a nemá klienta pro jiné platformy.

  Zaujimava reakcia citatela APPLELOVER. Menej ako 10% pouzivatelov = zbytocnost. Aj kardiostimulator pouziva menej ako 10% ludi, takze zbytocnost ? Kazdopadne ja patrim do skupiny ktora planuje pouzivat Facetime takym sposobom, kedze zijem v zahranici a chcel by som sa stretnut aspon takou cestou s viacerymi ako jednym clenom svojej rodiny / priatelmi v tom istom case. A to si myslim ze na Slovensku je vela…..velmi vela tych co vypadli z krajiny a mohli sebe aj tym doma kupit ipad alebo iphone bez bolenia hlavy a vyuzivat napr. Facetime kvoli vysokej kvalite obrazu a spolahlivosti. A to sa nebavim o tom ze je to dobry krok ako dalej motivovat firmy k nakupu apple zariadeni.

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz