Zavřít reklamu

Aktualizace: Apple již přestal většinu starších systémů podepisovat. Návrat na iOS 10 z iOS 11 tak opět není možný. Stejně tak nelze downgradovat na starší verze systémů jako iOS 8, 7 a 6.

Apple dnes ráno udělal skutečně netradiční krok. Začal totiž podepisovat starší verze iOS, tudíž uživatelé jsou momentálně schopni vrátit se z iOS 11 zpět na iOS 10. Downgrade je možný v podstatě u všech iPhonů z nabídky Applu, tedy včetně iPhonu 7/7 Plus, iPhonu SE, iPhonu 6s/6s Plus, iPhonu 6/6 Plus a starších.

iOS 11 vs. iOS 10 (komentovaná galerie):

Prozatím není jasné, zdali se jedná o chybu nebo o záměr ze strany Applu, každopádně servery společnosti podepisují většinu starších systémů. V případě iOS 10 je možné se vrátit jak na iOS 10.2, 10.2.1 a iOS 10.3, přičemž ani poslední zmiňovaný není nejaktuálnější verzí, tím je totiž iOS 10.3.3. Každopádně pokud se chcete z iOS 11 vrátit zpět, pak vám i iOS 10.3 poslouží dobře.

V případě starších telefonů jako je iPhone 5s, iPhone 5, iPhone 5C nebo iPhone 4 je dokonce možné vrátit se ještě na starší verze, a to konkrétně iOS 8, iOS 7 a iOS 6. Jestliže byste tedy chtěli například svůj stařičký iPhone 5 vrátit na systém, na kterém začínal (iOS 6), pak nyní máte jedinečnou možnost.

Podobně je tomu také u iPadů, iPodů touch a Apple TV. I v případě těch se lze vrátit na starší systém. Na iOS 10 tak můžete vrátit například iPad Air 2 nebo iPad mini 4. U starších modelů jako iPad mini 2, iPad 4 nebo iPad Air se lze dokonce vrátit až na iOS 6. Na stejnou generaci systému vrátite i pátou generaci iPod touch. iPod touch 2 lze dokonce downgradovat na iOS 2.1.1.

Pokud máte o downgrade zájem, pak stačí navštívit stránku ipsw.me, zvolit si svůj model iPhonu a stáhnout si soubor se systémem. Následně už stačí jen postupovat podle tohoto návodu, kde se dozvíte veškeré podrobnosti, jak downgrade provést.

from iOS 11 to iOS 10 FB

Související články

Dnes nejčtenější

.