Zavřít reklamu

Apple začal podepisovat starší verze iOS. Můžete se tak vrátit z iOS 11 na iOS 10 i starší [aktualizace]

Aktualizace: Apple již přestal většinu starších systémů podepisovat. Návrat na iOS 10 z iOS 11 tak opět není možný. Stejně tak nelze downgradovat na starší verze systémů jako iOS 8, 7 a 6.

Apple dnes ráno udělal skutečně netradiční krok. Začal totiž podepisovat starší verze iOS, tudíž uživatelé jsou momentálně schopni vrátit se z iOS 11 zpět na iOS 10. Downgrade je možný v podstatě u všech iPhonů z nabídky Applu, tedy včetně iPhonu 7/7 Plus, iPhonu SE, iPhonu 6s/6s Plus, iPhonu 6/6 Plus a starších.

iOS 11 vs. iOS 10 (komentovaná galerie):

Prozatím není jasné, zdali se jedná o chybu nebo o záměr ze strany Applu, každopádně servery společnosti podepisují většinu starších systémů. V případě iOS 10 je možné se vrátit jak na iOS 10.2, 10.2.1 a iOS 10.3, přičemž ani poslední zmiňovaný není nejaktuálnější verzí, tím je totiž iOS 10.3.3. Každopádně pokud se chcete z iOS 11 vrátit zpět, pak vám i iOS 10.3 poslouží dobře.

V případě starších telefonů jako je iPhone 5s, iPhone 5, iPhone 5C nebo iPhone 4 je dokonce možné vrátit se ještě na starší verze, a to konkrétně iOS 8, iOS 7 a iOS 6. Jestliže byste tedy chtěli například svůj stařičký iPhone 5 vrátit na systém, na kterém začínal (iOS 6), pak nyní máte jedinečnou možnost.

Podobně je tomu také u iPadů, iPodů touch a Apple TV. I v případě těch se lze vrátit na starší systém. Na iOS 10 tak můžete vrátit například iPad Air 2 nebo iPad mini 4. U starších modelů jako iPad mini 2, iPad 4 nebo iPad Air se lze dokonce vrátit až na iOS 6. Na stejnou generaci systému vrátite i pátou generaci iPod touch. iPod touch 2 lze dokonce downgradovat na iOS 2.1.1.

Pokud máte o downgrade zájem, pak stačí navštívit stránku ipsw.me, zvolit si svůj model iPhonu a stáhnout si soubor se systémem. Následně už stačí jen postupovat podle tohoto návodu, kde se dozvíte veškeré podrobnosti, jak downgrade provést.

|
191
Leitz

Diskuze

  Jakub Jemelka

  Super díky.
  Jdu do toho
  Ještě bych poprosil o radu ,jak udělat aby se mi nová verze sytému neaktualizovala sama a na nastavení neskakala jednička díky moc.

  Reagovat
  Martin Kalod

  ipsw.me > najdete svuj model a stáhnete verzi ios > mějte kontakty a fotky na icloudu > připojite iphone k pc/macu > na položku “obnovit iphone ze zalohy klikněte se shiftem a nasledně vyberte soubor ktery jste stáhly na začárku (bude to .ipsw). Pak už jen počkejte.

  Var. – Pokud mate zalohu z ios 11 v pc > NEPUJDE VAM UPLATNIT JA IOS 10.

  Var 2. Můžete provést zalohu na PC pro jistotu a připadně se vrátit na ios 11.

  Reagovat
  Roman Schuster

  Už jste někdo vyzkoušel přechod zpět iOS 10? Taky o tom uvazuji

  Reagovat
  Stáni Fajn
  Stáni Fajn

  Martin Máťa Valter ja myslim ze je to moje vec, tudiz jsou vase komentare zcela zbytecne a bezpredmetne.. pokud vim, na nic jsem se vas neptala.. pokud trpite socialni izolaci, komunikujte si jinde..

  Reagovat

  To určuje kdo? Kde se komunikuje. Stáni Fajn?

  Tvoje komentáře jsou zase mimo téma. Evidentně neumíš udržet myšlenkovou linii ???

  Jakub Koudelka

  Letem světem Applem, A proč bych měl chtít přejít zpátky? iOS11 je systém už plně funkční a s minimálním počtem chyb, a množsví nových funkcí dalece převládá nd mnžstvím chyb

  Reagovat
  Martin Kalod

  Minimalnim počtem chyb? Dovol abych se zasmál.. Mam jablka už fakt dlouho a 11tka po těch 10 updatech je furt dost hrozná. Ano, jsou to malý chybky ale na telefonu za ty peníze nepřípustný.

  Reagovat
  Jakub Koudelka

  bezpečnostní chyby tam nejsou snad žádné, a tím daleko přesahuje starší systémy, a v posledním měsíci, ne-li více jsem se nesetkal snad s žádnou chybou, nemluvím o pádech messengeru, protože to je chyba vývojáře, ne systému.

  Reagovat
  Lukáš Kuchař

  Tohle je spis možnost pro majitele starších iPhonů (5,6, SE možná) aby jim ten telefon fungoval lip. Přišlo hodně lidi ze se jim ten telefon zpomalil, seká se atd na iOS 11, takže pro ne je tohle dobra zprava vrátit se na iOS 10 a používat ten telefon zase plynule

  Reagovat
  Martin Kalod

  Martin Bušek Mizí lockscreen, nefunguje sem tam widget na lockscreenu s hudbou.. Potáheš v hudbě pisničku dopředu nic se nestane.. sem tam spadnou zprávy.. Já toho teda vidim dost, a zdaleka to neni jen moje zařízení (ip7)

  Reagovat
  Aleš Roubal

  Jakub Koudelka Nechapu,proc bych si mel zvykat na to,ze to nekde nesedi a zcela zjevne je toto krok zpet. Je otazka,jestli ty novy funkce stoji za to,ze ten novy system neni proste tak dobre odladen jako v minulosti.

  Reagovat
  Jakub Hakl

  Martin Kalod taky mi občas mizí lockscreen, ip7 a nejnovější verze iOS 11. Někdy zmizí řádek určeny na text a máš pouze klávesnici a nevíš co píšeš. To nebylo moc často a myslím ze se to týkalo messengeru, takže to nedávám úplně za chybu společnosti apple

  Reagovat
  Václav Hošek
  Vít Špéra

  já mám stále verzi 10.3.3 mám si ji nechat nebo jít do 11? uz se mi ani nenabizi aktualizace i když ji mam foun stahnutou….

  Reagovat
  Martin Kalod

  Pat Rick Nevybijí. Jen ze začátku byl problem. Je tam mnohem vic a o to víc zasadnich problemů. Alespoň mě
  na 7 funguje baterka vklidu. Od rána do nějakých 5-8 hodin večer funguje na LTE a domů se vracím s 40-50%.

  Reagovat
  Pat Rick

  Martin Kalod To nosíš baterku o velikosti batohu na zádech? Já s iP7+ jedu od 6:00 a v 18:00 co příjdu domů mám 10% baterky, takže vydrží jen tak tak… Navíc od 50% zásadně dávám úsporný režim

  Reagovat

  A jak to bude s Apple Watch? Při přechodu na iOS 11 jsem je taky musel aktualizovat, ale předpokládám, že s iOS 10 ted nebudou komunikovat. Nebo jak to je?

  Reagovat
  Pat Rick

  Buď se mi to na mobilu neukazuje nebo už to zrušili?? zrovna nejsem doma a nemám přístup k pc ??‍♂️

  Reagovat
  Martin Kalod

  1. Ipsw.me
  2. najdeš model a ios který chceš a stáhneš
  3. Zkontroluj, zda máš kontakty a vše potrebne z telefonu zalohované službou iCloud. Pokud totiž máš iTunes zalohu z iOS 11, nepujde aplikovat na iOS 9 ani 10. – Na fakt pozor.
  4. Připojíš telefon k iTunes
  5. V iTunes najdeš tlačitko “Obnovit ze zálohy” a rozklineš jej s shiftem. Objeví se ti tabulka vyhledáváni a zde otevřeš soubor ktery jso stáhl (formst .ipsw)

  Reagovat
  Martin Kalod

  Telefon už se sám přehodí na starší verzi a ty se jen přihlásíš
  na icloud. Stáhnou se ti data, ktery si na icloud poslal. Pokud máš 5gb (free balik icloudu) doporučuju fotky zalohovat do pc)

  Reagovat
  Richard Janák

  škoda že mam ip7 kdybych měl ip5 tak tam hned narubu ios6 jailbreaknu a narubu tam Bioshock a další stare pecky co kdysi byli dost hratelne treba tony hawk 2 atd..

  Reagovat
  Lukáš Krystek

  Kde najdu down grade soubor pls???

  Reagovat
  Richard Janák

  Vedel by mi niekto poradiť prosím? Mám starší iPhone 4 a dá sa zatiaľ urobiť downgrade na iOS 6. Keď som si ho dal preveriť, tak je to GSM verzia, ale na ňu downgrade nedáva. Iba na verziu GSM 2012 ? to asi spraviť nemôžem, že?

  Reagovat

  This firmware is not signed. This means you cannot restore to it in iTunes. Škoda…tak som sa tešil, že si konečne dám do 4S…iOS 6.1.3 a môj život bude krajší, ale Apple nechce ľuďom robiť radosť zo života…ale však oni vedia…

  Reagovat
  Indulona Jones

  Netřeba ios11 spokojenost maká bez chyby

  Reagovat
  Lukáš Keso

  Stihol niekto stiahnuť pre Iphone 6 – podpísanu verziu IOS 10 ? Teraz už to tam neukazuje.

  Reagovat
  Frank Capek Aguino

  Nelíbí se mi tahle politika applu…. Nutit uživatele si instalovat aktualizace. Např. iPad Air, ano už je starý ale funguje, ale špatně funguje po instalované aktualizaci na verzi iOS 11. Jaká škoda, že jsem byl zrovna v práci!

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz