Zavřít reklamu

iPhone 7 3,5mm jack Lightning icon
Sice jsme o této novince již informovali, ale jen tak bleskově a určitě se mnou po přečtení článku budete souhlasit, že si zaslouží větší pozornost. Youtuber EverythingApplePro totiž přišel na novou funkci v iOS 10, kterou nikdo jiný neodhalil. Jde o to, že v iPhonu 6s se nachází čidlo vlhkosti a třetí beta verze toto čidlo aktivovala, a tak iPhone nově pozná, když je v Lightning konektoru byť jen kapička vody.

Pokud tedy do Lightning portu připojíte například nabíječku nebo třeba jen sluchátka, na displeji iPhonu s iOS 10 se objeví varovná hláška přes celou obrazovku (podobná té o přehřátí iPhonu), abyste příslušenství ihned vyjmuli, jinak se může telefon poškodit. Konektor je pak potřeba vysušit a poté již zařízení můžete používat.

Hlášku je ale možné ignorovat, ovšem v takovém případě skutečně riskujete, že se s iPhonem něco stane a například jej nebude možné nabíjet, jelikož dojde ke zkratu. Novinka je dostupná opravdu jen na iOS 10 Beta 3, na předchozí betě nefungovala a navíc je podle zahraničního magazínu Engadget dostupná jen na nových iPhonech, tedy na iPhonu 6s, 6s Plus a iPhonu SE.

Aktualizace: Našemu čtenáři se objevila hláška i na starším iPhonu 6.

Apple se ale k novince ještě nevyjádřil a ani oficiálně neuvedl seznam podporovaných zařízení. Nabízí se také otázka, zda nová funkce nenaznačuje to, že iPhone 7 by měl být více voděodolný, jak některé zprávy tvrdí. To se však dozvíme až za necelé dva měsíce.

17631-15323-160720-Liquid-l

*zdroj: Appleinsider

Související články

Dnes nejčtenější

.