Zavřít reklamu

Pokus jste si iOS 11.2.5, který Apple pro veřejnost vydal 23. ledna, neoblíbili a uvažovali jste z nějakého důvodu na návrat k dřívějším verzím iOS 11, máte smůlu. Jablečná společnost totiž přestala všechny starší verze systému iOS 11,  na které se dalo ještě před pár dny downgradovat, podepisovat.

Apple přistupuje k ukončení podepisování starších verzí vždy pár týdnů po vydání verze nové. Hlavní myšlenkou tohoto kroku je uživatele přimět k aktualizaci a na nejnovější verzi iOS je následně udržet. Právě nejnovější verze systému je totiž zpravidla nejspolehlivější a obsahuje opravy bezpečnostních chyb, které se čas od času v iOS objeví. Bráněním downgradu se tak Apple snaží poskytnout svým zákazníkům co největší bezpečnost a spolehlivost.

S ohledem na skutečnosti z předchozího odstavce je poměrně zajímavé, že si přesto jeden z iPhonů ukončení podepisování veškerých verzí iOS kromě té nejnovější vyhnul. Podle webu ipsw je totiž ještě v tuto chvíli možné na iPhone X nahrát iOS 11.2, který Apple vydal 4. prosince loňského roku. Dá se však předpokládat, že i tato verze přestane být brzy funkční.

iOS 11.2.5 však není jediná verze systému, kterou lze do vašeho iPhonu, iPadu či iPodu touch nahrát. Krom nejnovější verze si totiž můžete stáhnout i první beta verze systému iOS 11.3, které jsou určeny jako pro vývojáře, tak pro veřejné beta testery. Jediné, co musíte udělat, je zaregistrovat se na této stránce a do veřejného beta testování se zdarma zapojit. V případě vývojářského testování už však musíte určitý poplatek Applu uhradit.

iOS 11.2.5 FB 2

Související články

Dnes nejčtenější

.