Zavřít reklamu

Apple už na WWDC uvedl, že veřejné beta verze jeho operačních systémů, budou uživatelům k dispozici v průběhu června. A protože nám kalendář hlásí, že dneškem začal poslední červnový týden, je prakticky jasné, že se uvolnění veřejné bety dočkáme už tento týden. Pokud se už nemůžete dočkat veřejného testování iOS 11, macOS High Sierra a tvOS 11, ještě jednou si to pořádně rozmyslete. V následujících řádcích vám povíme věci, které byste měli s příchodem na beta verzi operačního systému počítat.

Je důležité si uvědomit, že první veřejné bety budou pravděpodobně stejné verze softwaru, jako vývojářská beta 2. Ta se sama o sobě oproti první betě dost zlepšila, přesto bych vám její používání minimálně na vašem hlavním zařízení nedoporučoval. Pořád totiž obsahuje celou řadu nepříjemných chyb, které by vás mohly opravdu nepříjemně omezovat. I když se Apple snažil, seč mohl, některé věci prostě doladit nestihl. Hlavní problém však bude při používání aplikací třetích stran, které můžou občas dost pozlobit. Ostatně, to bude trvat až do oficiálního vypuštění „bezchybné“ verze na podzim.

Pokud vlastníte jak MacBook, tak iPhone, zjistíte už po pár minutách používání vcelku zásadní rozdíl v jejich stabilitě. macOS je oproti iOS 11 výrazně stabilnější, nicméně je to pořád software před vydáním a s tím bychom k němu měli i přistupovat. I přes to se můžete setkat s problémy týkajícími se synchronizace iCloudu.

Záloha je základ

Pokud se ani přes tyto informace pustíte do aktualizace, přeji vám hodně štěstí. Ještě před samotným přechodem na iOS 11 si své zařízení zálohujte. Nejlepší bude záloha přes iTunes. Stačí iTunes otevřít na Macu nebo PC s Windows, připojit zařízení přes USB kabel, kliknout v iTunes vlevo nahoře na ikonu svého zařízení a poté na Zálohovat. Provést zálohu ale můžete i přes iCloud, a to přímo na svém zařízení v Nastavení –> iCloud –> Záloha a zde kliknout dole na Zálohovat. Mějte však na paměti, že zálohu iOS 11 z iTunes nebude možné na iOS 10 obnovit, protože starší verze systému nepodporuje zálohy z novější verze. I tak se ale záloha v případě problému rozhodně hodí.

Máte zazálohováno? Pak už vám nic k přechodu na veřejnou betu iOS 11 nepřekáží. Tedy vlastně ano. Ještě se musíte zaregistrovat na tomto odkazu a vše a až beta vyjde, postupovat podle pokynů Apple. Na tomto odkazu naleznete postup z minulého roku, kdy se přecházelo z iOS 9 na iOS 10. Dá se předpokládat, že se postup nezmění a tím pádem vám tento návod poslouží skvěle i letos.

iOS 11 FB 2

 

Dnes nejčtenější

.