Zavřít reklamu

Apple včera vydal druhou beta verzi iOS 11 pro vývojáře, přičemž aktualizace přináší spoustu změn. Zejména opravuje chyby a řeší problémy, které byly zjištěny při testování první beta verze iOS 11. Pokud patříte mezi registrované vývojáře, potom si určitě přečtěte změny a opravy přicházející s druhou beta verzí.

Aktualizace obsahuje spoustu nových chyb, což svědčí pouze o tom, že beta stále není stabilní, a tak by si ji neměli instalovat nezkušení uživatelé. Stále také platí upozornění, že když už si chcete beta verzi pro vývojáře nainstalovat, použijte k tomu sekundární zařízení, protože se může kvůli nestabilnosti systému stát, že by vám přestal jet v okamžiku, kdy to bude nejméně vhodné.

Vedle oprav chyb druhá beta verze iOS 11 přináší nějaká vylepšení funkcí, a to konkrétně:

– V této beta verzi se dá v Nastavení aktivovat možnost Nerušit při jízdě. Omezíte tím notifikace během jízdy. Příchozí hovory budou povoleny pouze v okamžiku, pokud bude iPhone připojen k Bluetooth automobilu anebo k handsfree.

– Přidává podporu diktování v hindštině.

– V aplikacích můžete zakázat Control Center, takže pokud budete mít spuštěnou nějakou aplikaci, potom se vám při přejetí prstem nahoru nezobrazí nabídka Control Center.

– Pokud přejdete do Nastavení a zvolíte Safari, potom pod Pokročilé se nabízí možnost zapnout experimentální funkce, jako jsou Constant Properties, CSS Spring Animations, WebGPU, Web Animation a další.

– V aplikaci Soubory je nová možnost ukládání fotografií, dokumentů a dalších souborů. Pokud například kliknete na fotografii a použijete funkci Uložit do Souborů, zobrazí se nabídka, ve které vyberete konkrétní místo, kam má být soubor uložen, a tím nahrazuje položku Přidat na iCloud Drive.

– Po stažení horní části obrazovky se vyvolá Uzamčená obrazovka/Notifikační centrum a po jejím vytažením nahoru se opět dostanete na domovskou obrazovku s aplikacemi.

V současné době je iOS 11 k dispozici pouze vývojářům. Apple však uvedl, že brzy beta verze zpřístupní i veřejným beta testerům, a to koncem června, což je už příští týden.

iOS 11 FB 2

Zdroj: MacRumors

Dnes nejčtenější

.