Zavřít reklamu

Jednou z nejočekávanějších novinek na jablečné WWC bylo bezesporu představení nové verze operačního systému iOS. Lidé kolem Tima Cooka své fanoušky nezklamali a iOS 11 skutečně představili. Pojďme se tedy podívat na to, co nám nový systém přinese.

iMessage

První novinka, která bezesporu potěší většinu uživatelů Apple produktů, je vylepšení iMessage. Ty budou nově synchronizovány přes iCloud do všech vašich zařízení. Pokud se tedy přihlásíte na nějaký nový produkt, vaše konverzace se v mžiku obnoví. Synchronizace je vyladěna až takovým způsobem, že když smažete na jednom zařízení nějakou část konverzace, automaticky se odstraní o na všech zbylých. U iMessage se můžeme též těšit nových samolepek a podobných drobností.

Apple Pay

Velmi zajímavou věcí je však vylepšení funkce Apple Pay. Ta si drží prvenství v platebních bezkontaktních službách v mobilním světě a Apple si je toho moc dobře vědom. Proto přislíbil rozšíření, které do konce roku pokryje polovinu prodejců USA a zajistí tak zase dostupnější platbu telefonem.

To ovšem nebylo ze světa jablečných plateb ani z daleka vše. Apple totiž začal podporovat převod peněz mezi obyčejnými uživateli. V praxi to znamená, že si pomocí iMessege budete moci posílat například se svými kamarády nebo rodinou libovolné obnosy peněz. Bohužel se však stále bavíme o zemích, které tuto službu podporují. Nicméně je to určitě skvělá vychytávka, která ušetří spoustu času.

Siri

O Siri se v minulých dnech též velmi čile spekulovatlo. Ta v mnoha ohledech splnila očekávání a přinesla opět zlepšení své inteligence. Nově navíc dostala hezčí vizuální prostředí. Nově navíc dokáže překládat do cizích jazyků. V praxi to bude fungovat tak, že pokud budete sedět například v nějaké restauraci v Číně a budete se chtít číšníka zeptat na doporučení, Siri vaši otázku přeloží do Čínštiny a přetlumočí. V plánu je sice zatím jen francouzština, čínština, němčina, italština a španělština, nicméně by brzy měly přibýt další.

Když mluvíme o inteligentnější Siri, určitě se sluší zmínit lepší strojové učení a předvídavost. Naše asistentka bude totiž nově sama nabízet věci, které nás můžou zajímat. Zkuste si třeba představit, že si čtete rádi novinky o Applu a Siri do vašeho kalendáře sama zaznačí datum nejbližší keynote. Tuto funkci samozřejmě synchronizuje na všechna zařízení, takže budete mít vše pohromadě.

 

Fotoaparát

Fotoaparát se dočká nových technologií. Nově bude místo .jpegu ukládat fotografie v HEIF, který zajistí vysokou kvalitu ale obrovskou úsporu místa. Dále by měl nový fotoaparát fotit lépe v horších světelných podmínkách.

Fotografie

I vzpomínky, které se vytváří v knihovnách fotografií, by měly být nově řazeny inteligentněji a přehledněji. Navíc by měly schraňovat daleko více záběrů se stejnou tématikou. Můžete si tak třeba zavzpomínat na vaše sportovní úspěchy či všechny narozeniny vašich dětí.

U živých fotografií půjde zvýraznit určitá část a z videí zas půjde vytvořit fotografie.

Úvodní obrazovka

Co se týče úvodní obrazovky, ta prošla mírnými změnami. Nově naleznete veškeré potřebné informace na jedné stránce a nebudete tak muset například kvůli hudbě rolovat do stran. Systém odemykání se pak takřka nezmění.

Apple Maps

Apple Maps dostanou nové mapy obchodních center, letišť a podobných lokalit. Měly by v nich být zaznačeny všechny důležité body.

Změnami prošla i jablečná navigace. Ta nově ukazuje rychlost a na horní straně displeje i pruhy, ve kterých má řidič jet, aby dojel do cíle. Nově přibude funkce „Nerušit, když řídím“, která vypne všechny upozornění po dobu jízdy, pokud to povolíte. Po tuto dobu budou na přijaté zprávy automaticky posílány zprávy, které protější stranu upozorní, že jste právě zaneprázdněny. Samozřejmě si budete moci nastavit, jakých lidí se toto omezení netýká.

HomeKit

V HomeKitu přibude nová funkce Reproduktory, která s nimi propojí vaše jablečná zařízení. Budete si tak moci přehrávat libovolnou hudbu v jakékoliv části vašeho domu.

Apple Music

V Apple Music si budete nově moci najít, co vaši přátelé, kteří též tuto službu využívají, rádi poslouchají. Vaše playlisty budou nově utvářeny ze Spotify či Nike+.

App Store

Apple dnes také představil jako součást iOS 11 zbrusu nový App Store, který jak Phil Schiller uvedl má 500 tisíc návštěvníků každý den a od jeho vzniku bylo staženo 180 miliard aplikací z nichž vývojáři získali 70 miliard amerických dolarů. Apple uvedl že se od začátku App Store snaží co nejvíce podporovat vývojáře a zároveň nabízet co nejbezpečnější a nejzabezpečenější obchod na světě. A právě proto se rozhodl k přepracování App Store tak, aby vše bylo stále co nejlepší i v dnešním světě.

Apple kompletně předesignoval App Store do podoby, která je zcela jiná než jakou známe doposud. Mezi největší novinky patří záložka Today, ve které naleznete nové aplikace, které vývojáři přidali právě dnes. Další záložkou je Games, ve které najdete nejlepší hry podle počtu stažení a samozřejmě zde můžete třídit aplikace podle ceny, podle zaměření, druhu hry a množství dalších věcí. Další záložkou jsou Apps, kde najdete nejlepší apliakce a můžete zde procházet veškeré aplikace v rámci App Store. Jednotlivé aplikace nabídnou okamžitě po zobrazení veškeré informace, novinky a vše co potřebujete vědět. Dozvíte se co má daná aplikace nového a co umí.

App Store je aktualizovaný každý den 24 hodin denně a vývojáři měli problém s tím, že se nové aplikace neukazovali uživatelům. Nyní se objeví v rámci záložky Today a každá hra nebo aplikace bude mít vlastní příběh, který vypadá skutečně jako kniha a až na konci kdy se podíváte na obrázky, videa a přetete si o co v aplikaci jde, naleznete možnost si ji stáhnout. Videa z aplikace se přehrávají přímo v prohlížení aplikace a nemusíte se přesouvat na další záložky. Samozřejmostí jsou také související aplikace, které vám ukáží co dalšího se v App Store objevilo. App Store je nyní tedy skutečnou knihovnou ve které jde více o samotné příběhy aplikací a o prezentaci toho co umí než o samotné stažení aplikace. Apple chce, abyste si svou aplikaci skutečně vybrali a než ji stáhnete, máte možnost o ni zjistit co největší množství informací.

Vývojáři mohou přímo reagovat na každý jeden komentář od uživatelů a mohou tak vzniknout zajímavé diskuse, ve kterých se vývojáři dozví jak svou aplikaci vylepšit.

Novinka ARKit 

Apple odhalil “největší AR platformu na světě”, kterou nazývá ARKit. Craig Federighi v demo ukázce předvedl integraci augmentované (rozšířené) reality do iPhonu, včetně vylepšení, která přijdou do her typu Pokémon Go. Tento nástroj (ARKit) umožňuje “rychlé a stabilní sledování pohybu”, díky kterému objekty vypadají, jaky by se skutečně nacházely v reálném prostoru.

Kalifornská společnost poznamenala, že díky integraci ARKitu do iOS nebudou uživatelé potřebovat žádné další speciální zařízení, které by vylepšilo funkce rozšířené reality na iOS zařízení.

 

 

iOS 11 FB

Dnes nejčtenější

.