Zavřít reklamu

Ačkoliv zpřístupnil novou verzi systému iOS 11.2.5 Apple všem uživatelům jeho iOS zařízení teprve včera, v žádném případě neotálí a již chystá verzi další. Před malou chvílí se totiž pochlubil novinkami, které chystá do iOS 11.3. A že je na co se těšit.

Bezesporu nejočekávanější novinkou, která se v iOS 11.3 objeví, jsou nové možnosti pro správu baterie. Apple přidá do nového systému jak statistiky o stavu baterie, tak i možnost vypnout správu napájení, která u telefonů s opotřebovanou baterií hrubě ovlivňuje jejich výkon. Jablečná společnost však samozřejmě deaktivaci správy napájení s ohledem na možné problémy, které mohou po tomto kroku nastat, důrazně nedoporučuje. Uživatelé se totiž v opačném případě vystaví neočekávaným vypnutím telefonu či podobným potížím.

Animoji opět na scéně

Další vylepšení potěší hlavně uživatele nového iPhonu X. Pokud jste si na něm totiž zvykli využívat animované emoji Animoji, do vaší sbírky další čtyři přibudou. Apple se totiž rozhodl přidat medvěda, draka, lebku a lva, čímž stávající šestnáctičlennou sbírku rozšířil na rovnou dvacítku. V galerii pod tímto odstavcem si pak můžete nové Animoji detailněji prohlédnout.

Další novinkou, kterou ocení především různé firmy, je příchod služby Business Chat, tedy chatovací platformy spojující zákazníky se společnostmi a jejich zákaznickými podporami. Apple však bude zatím tuto službu testovat se společnostmi Discover, HIlton, Lowe a Wells Fargo, tudíž bude využitelná nejspíš jen v zahraničí.

Zásadního upgradu se dočká aplikace Zdraví, která umožní integraci zdravotních záznamů z nemocnic a od lékařů. Uživatelé si tak budou moci své lékařské záznamy od různých poskytovatelů prohlédnout daleko lépe a hlavně na jednom místě. Do aplikace budou uživatelé dostávat například i oznámení o laboratorních výsledcích, což pro ně může být kvůli úspoře času velmi prospěšné. Všechna data budou samozřejmě šifrována heslem, takže se jejich zneužití obávat nemusíte. I u této novinky bych však byl na našem území poměrně skeptický, protože tu její potenciál nejspíš nevyužijeme.

health-records-ios-11.3-800x735

ARKit bude propracovanější

Nové funkce dostane i ARKit. iOS 11.3 totiž s sebou přinese i jeho aktualizaci ARKit 1.5, která dá do rukou vývojářů nové schopnosti, mezi které patří například rozpoznávání vertikálních ploch či lepší mapování nepravoúhlých ploch jako jsou například kulaté stoly.

Apple ve své aktualizaci nezapomene ani na milovníky hudby, kteří si v iPhonu užijí špičkové grafy týkající se prakticky veškeré hudby či různá hudební videa. Tyto novinky však získáte jen v případě, že patříte mezi předplatitele Apple Music.

Mezi další novinky pak patří přidání služby AML, která automaticky odesílá polohu uživatele záchranným složkám. Tuto možnost však musí podporovat operátor dané země. Podle dostupných informací s tím však není v celé Evropě problém, což by mohla být dobrá zpráva i pro nás.

A kdy se nového iOS 11.3, který bude už podle předchozích řádků novinkami doslova napěchovaný, dočkáme? Podle jablečné společnosti v průběhu jarních měsíců. Vypuštění ostré verze totiž bude již tradičně předcházet zdlouhavý proces testování, který Apple započne již velmi brzy. Novinky se pak budou objevovat v testovacích beta verzích postupně a například u správy baterie už nyní víme, že se jí v první betě nedočkáme. Snad se tedy tento systém podaří dotáhnout k dokonalosti a všechny jablečné uživatele jím Apple přesvědčí, že byl iOS 11 v prvních verzích jen špatný sen.

ios 11.3

Zdroj: apple

Související články

Dnes nejčtenější

.