Zavřít reklamu

Od vydání iOS 11 se většina uživatelů setkala s problémem, při kterém mizely hodiny a notifikace na uzamčené obrazovce. Pokud se tento problém objeví, není obvykle jiné východisko, než zařízení restartovat. Bohužel, i tak banální chybu jako je mizení hodin a notifikací musíme řešit neustálým vypínám a zapínáním našich jablečných miláčků. Každou novou verzí iOS 11 se problém sice pomalu utichá, ale i já se s ním v poslední vývojářské verzi zatím setkávám. Čím to tedy je?

Jak předejít mizení notifikací a času na uzamčené obrazovce

Řešení je více než jednoduché. Celý problém se totiž skrývá ve widgetech třetích stran. Pokud například, jako já, používáte widget od T-Mobile k tomu, abyste zjistili vaši útratu nebo sledujete, kdy se odjede další Velká Cena ve Formuli 1, činíte tak skrze widgety třetích stran. Po odstranění těchto widgetů by měl problém zmizet a neměl by se více objevit.

Jak smazat widgety třetích stran?

Odemkneme telefon a swipnutím zleva doprava se přesuneme na obrazovku widgetů. Slidneme úplně dolů a stiskneme kulaté tlačítko Upravit. Zde u všech widgetů, které nejsou od Apple, klikneme na červenou ikonku mínusu a poté na Odstranit. Jakmile všechny widgety třetích stran odebereme, vpravo nahoře klikneme na Hotovo. Tímto by se měl problém s mizením notifikací a hodin na uzamčené obrazovce vyřešit.

mizenihodin_fb

Související články

Dnes nejčtenější

.