Zavřít reklamu

Apple Watch jsou mnohými kritizovány za to, že nenabízí ani tak elementární věc, jakou je nativní aplikace na monitorování spánku. Tuto kritiku si však vzal Apple podle všeho k srdci, jelikož dle relativně velkého množství úniků z léta začal na této aplikaci pracovat, přičemž vypustit jí měl chtít snad už s Apple Watch Series 5. K ničemu takovému však nakonec nedošlo a o aplikaci se přestalo mluvit. Jak se však zdá, její příchod by přeci jen tak daleko být nemusel. 

Nový watchOS 6 přináší mimo mnohá jiná vylepšení i možnost odinstalovat si některé nativní aplikace a uvolnit tak místo pro ukládání hudby, fotek či jiných aplikací. A právě tato možnost se nyní Applu svým způsobem vymstila. Do svého watchOS App Storu totiž po vzoru iOS App Storu umístil své nativní aplikace, které z něj lze po odinstalování znovu nainstalovat, a pod jednu z nich – konkrétně Budíky – umístil zřejmě nechtěně screenshot odhalující doposud nevydanou aplikaci Sleep neboli Spánek. Rozhraní aplikace sice na screenshotu vidět není, nicméně z textu na screenshotu je jasně patrné, že se jedná právě o aplikaci pro monitoring spánku, jelikož naznačuje funkce, o kterých se hovořilo již v minulosti. 

V kódech watchOS 6.0.1 či betě 6.1 dle vývojářů žádné zmínky o aplikaci Spánek nejsou, takže je vcelku pravděpodobné, že se screenshot v App Storu objevil čistě náhodou. Z předešlých úniků informací však víme, že by se mělo jednat o velmi sofistikovaný software zohledňující obrovské množství získaných dat, mezi kterými byste měli nalézt mimo jiné i zvuk zachycený skrz mikrofon. Díky tomu by tak měla být analýza spánku skutečně velmi přesná a uživatelům zodpovědět jejich spánkové otázky daleko lépe než veškerá konkurence. Zajímavě měl Apple vyřešit i problém s nízkou výdrží hodinek, kvůli které jsou je mnozí jablíčkáři nuceni nabíjet je přes noc. Při využívání aplikace by totiž měly hodinky automaticky posílat uživatelům notifikace o nízkém stavu baterky a doporučovat jim, aby hodinky před nasazením a odebráním se ke sponku raději nabili. 

V tuto chvíli nezbývá než doufat, že se Apple v brzké době rozhodně aplikaci oficiálně oznámit a v některém z budoucích updatů watchOS 6 jí na Apple Watch dodat. Ostatně, podle zdrojů jí chtěl Apple uvolnit v případě, že nebudou s jejím vývojem žádné větší problémy, co nejdříve. Snad tedy šlo vše po másle a my si tak budeme moci tento výtvor Applu v brzké době naplno užít. 

Související články

Dnes nejčtenější

.