Zavřít reklamu

Lovecraft byl bezpochyby jedním z největších a nejdůležitějších spisovatelů první poloviny 20. století. Jeho díla pravděpodobně nemusíme jmenovat a bájné stvoření jménem Cthulhu už vůbec ne. Zatímco filmy a literatura se jeho tvorbou inspirovaly již před lety, herní svět začal přicházet na chuť jeho temným, mnohdy až zvráceným počinům o poznání později. Jako by si to snad vývojářská studia chtěla vynahradit, poslední dobou na nás chrlí jeden titul za druhým. Nejinak je tomu i u tvůrců z Ether Games, kteří se rozhodli pojmout toto univerzum z trochu jiného úhlu a hlavně jej dostat na iPhony.

Na rozdíl od většiny ostatních her, jež se zaměřovaly spíše na prostředí psychiatrických léčeben a tajemných ostrovů, se chystané Z War 1: The Great War of the Dead orientuje spíše na pozdější dobu. Konkrétně tedy na obdobu první světové války, kde se vojáci nebudou potýkat s lidskými nepřáteli, ale s ohavnými tvory z rozmanitých světů a dimenzí. Jediným vaším cílem bude totiž udržet pozici, bránit ji před nekončící záplavou krvežíznivých stvoření a spolu s vaší jednotkou pomoci zachovat poslední fragmenty lidskosti, které na světě zbyly. Nebudou chybět autentické zbraně z první světové války, obrovský kulomet, který budete mít v držení vy, a možnost vylepšit si svou ocelovou mašinu pomocí nejrůznějších vychytávek. Zapomenout nesmíte ani na své bratry ve zbrani, jejichž vybavení můžete za nasbírané body postupně dotáhnout k dokonalosti.

Vývojáři na paletě zbraní rozhodně nešetřili, v průběhu hry se dostanete například ke kuším, poloautomatickým puškám, samopalům, protitankovým střelám a dokonce i k plamenometům. Pozoruhodnou herní mechanikou jsou také třídy, díky nimž můžete každému členovi jednotky udělit specifickou úlohu. Každá role potom nabídne unikátní schopnosti, které můžete využít, když půjde do tuhého. Na výběr bude zejména z lékaře, těžkooděnce, snipera nebo granátníka, z nichž každý přispěje větší či menší měrou do boje proti stvůrám. Poslední slovo však bude mít artilerie a pozemní podpora, kterou budete moci v případě nouze využít. Hra se může pochlubit atmosférickým a nádherným prostředím, a stejně tak neotřelými úrovněmi, kdy každý level nabídne unikátní zážitek. Jedinou nevýhodou je, že vývojáři na hře stále pracují a kvůli poslední fázi vývoje zřídili stránku na Kickstarteru, kde jim mohou fanoušci přispět. Pokud tedy milujete Lovecrafta a jeho ponurý svět, neváhejte sledovat dění okolo této pozoruhodné strategické FPS hry.

Související články

Dnes nejčtenější

.