Zavřít reklamu

Společně s vydáním nových vlajkových lodí od Applu, tedy iPhonu 11 a iPhonu 11 Pro (Max), by vás také mohlo zajímat, jakým způsobem se tato zařízení dají vynuceně restartovat, anebo třeba převést do režimu zotavení, či do režimu DFU. I přesto, že je tento postup prakticky stejný, jako u loňského iPhonu XS, tak je určitě dobré si jej připomenout i na nových modelech. Ještě před tím, než se pustíme do samotného návodu, tak si také připomeňme, jaký je vlastně rozdíl mezi režimem zotavení a režimem DFU. Pomocí režimu zotavení můžete na vaše zařízení nainstalovat novou verzi iOS, což se může hodit tehdy, pokud iTunes nerozezná vaše zařízení, anebo se potýkáte s černou obrazovkou. Režim DFU, tedy Device Firmware Update, slouží především k naprosto čisté instalaci iOS. Režim DFU se hodí tehdy, kdy je iPhone očividně poškozený. Tímto způsobem tedy můžete nainstalovat úplně novou instalaci iOS.

Jak vynuceně restartovat iPhone 11 a 11 Pro (Max)

Stiskněte tlačítko pro zvýšení hlasitosti, poté jej pusťte a to samé udělejte s tlačítkem pro snížení hlasitosti. Poté držte boční tlačítko, dokud se zařízení nerestartuje. Všechna tato tři tlačítka by měla být stisknuta v co nejkratší možné době. Tento restart může vyřešit celou řadu problémů od zaseknutých aplikací až po nefunkční části telefonu jako například Face ID či Touch ID. Pokud se tedy u svého telefonu setkáte s problémem, měl by být právě vynucený restart prvním „tvrdším“ řešením, které by vám mohlo pomoci.

Jak převést iPhone 11 a 11 Pro (Max) do režimu zotavení

Připojte váš iPhone k počítači nebo Macu pomocí Lightning kabelu. Stiskněte tlačítko pro zvýšení hlasitosti, poté jej pusťte a to samé udělejte s tlačítkem pro snížení hlasitosti. Poté držte boční tlačítko, dokud se zařízení nerestartuje. Tlačítko nepouštějte a držte jej i poté, co se zobrazí logo Applu. Jakmile se na iPhonu zobrazí ikona, abyste iPhone připojili iTunes, můžete boční tlačítko pustit. Na počítači spusťte iTunes. Měli byste vidět zprávu „Na iPhonu došlo k problému, který vyžaduje aktualizaci nebo obnovu.“ Zde si můžete zvolit, jestli chcete iPhone obnovit nebo aktualizovat.

Jak převést iPhone 11 a 11 Pro (Max) do režimu DFU

Připojte váš iPhone k počítači nebo Macu pomocí lightning kabelu. Stiskněte tlačítko pro zvýšení hlasitosti, poté jej pusťte a to samé udělejte s tlačítkem pro snížení hlasitosti. Poté držte boční tlačítko po dobu 10 sekund, dokud displej iPhonu nezčerná. Neustále držte boční tlačítko a stiskněte a držte tlačítko pro snížení hlasitosti. Po pěti sekundách pusťte boční tlačítkotlačítko pro snížení hlasitosti držte po dobu dalších 10 sekund. Obrazovka by měla zůstat černá. Na počítači spusťte iTunes. Měli byste vidět zprávu „iTunes nalezl iPhone v režimu zotavení, před použitím s iTunes bude nutné iPhone obnovit.“

Jak opustit režim zotavení nebo režim DFU?

Režim zotavení

Držte boční tlačítko tak dlouho, dokud ikona připojení k iTunes nezmizí.

Režim DFU

Stiskněte a uvolněte tlačítko pro zvýšení hlasitosti, poté stiskněte a uvolněte tlačítko pro snížení hlasitosti. Poté stiskněte boční tlačítko a držte jej, dokud se na displeji iPhonu nezobrazí logo Apple.

Související články

Dnes nejčtenější

.