Zavřít reklamu

Září se zcela nepochybně nese ve znamení nových iPhonů. Někteří jedinci měli to štěstí, že si novinky mohli vyzkoušet s předstihem. Kromě Andyho To, o kterém jsme již psali, byl mezi vyvolenými také cestovatel a profesionální fotograf Austin Mann, který si mohl na vlastní kůži vyzkoušet všechny nové funkce iPhonu 11 Pro. Jak vypadají výsledky?

Mann si chválí zejména Noční režim fotoaparátu, který má podle jeho slov potenciál „kompletně změnit to, jak lidé fotí na svůj iPhone„, a chválí společnost Apple, že se neomezila jen na to, aby noční snímky vypadaly, jako by byly pořízené za světla, ale že se soustředila spíše na umělecké vyjádření. Applu se podle Manna podařilo v Nočním režimu najít strategickou rovnováhu mezi vyřešením technického problému a zájmem o umělecké vyjádření.

Noční režim označuje Mann za nejdramatičtější skok kupředu, který jsme kdy viděli od chvíle, kdy s iPhonem 5 přišla v roce 2012 možnost pořízení panoramatických záběrů. Zaujal ho také koncept tříobjektivového fotoaparátu u iPhonu 11 a s ním spojené zvětšení zorného pole, a pochvaluje si také možnost focení širokoúhlým i ultra širokoúhlým objektivem zároveň. „Pokud software detekuje na okraji vašeho záběru člověka, objeví se malá ikonka, upozorňující na možnost ořezu, což je opravdu skvělé,“ vypráví Mann. Dále připouští, že v některých případech trochu zápasil s porovnáním „živé“ scenérie a toho, co vidí v rámečku na fotografii – ukázku můžete vidět ve fotogalerii k tomuto článku.

Letošní iPhony jsou historicky prvními, které jsou opatřeny označením „Pro“, a podle Manna je tato nálepka skutečně na místě. Apple ale podle něj může ještě zapracovat na viditelnosti a ovládání. Pokud to s fotografováním na iPhone myslíte vážně, je podle Manna letošní rok tou pravou chvílí pro upgrade bez ohledu na to, jaký model jste doposud používali. „Noční režim i ultra širokoúhlý objektiv zcela změní způsob, jakým vyprávíme příběhy a jak se prostřednictvím svých iPhonů vyjadřujeme jako umělci. Nyní je opravdu dobrý čas s tím začít,“ uzavírá Mann. Na druhou stranu je však potřeba podotknout, že pokud se ve focení zrovna nevyžíváte a stačí vám „jen“ cvaknout sem tam nějakou fotku, funkce fotoaparátu stejně zřejmě neoceníte.

Související články

Dnes nejčtenější

.