Zavřít reklamu

Když minulý týden Apple představoval své nové iPhony, zaznělo na pódiu mimo jiné také zcela nové slovíčko „Slofie“. Tento výraz má označovat selfie, natáčené v režimu slo-mo. Apple zjevně doufá v to, že se Slofies stanou virálním fenoménem, spjatým s používáním iPhonu. A věří tomu tak moc, že se rozhodl nechat si nový výraz patentovat.

Příslušné žádosti o registraci ochranné známky s názvem Slofie si mezi prvními všimli tento pátek redaktoři serveru The Verge. Podle všeho má ale cupertinská společnost se svým nově vynalezeným názvem pro „zpomalená selfíčka“ ještě jiné plány, které nejspíš souvisí s technologií fotoaparátu jako takovou. Apple o ochrannou známku na výraz „Slofies“ žádá v souvislosti se „stahovatelným počítačovým softwarem pro použití v oblasti pořizování a nahrávání videa“. Spíše než o „nedovolené“ používání slova Slofies má tedy Apple obavy o to, aby jiné společnosti nevytvářely příslušné aplikace pro fotoaparáty smartphonů.

Slofies jsou videa, pořízená v režimu slo-mo předním fotoaparátem iPhonu 11 nebo iPhonu 11 Pro (Max). Apple u svých letošních novinek přidal podporu pro nahrávání videa za pomoci přední kamery při 120fps. Termín „Slofies“ ale nikde v prostředí operačního systému iOS 13 nenajdete – jedná se (zatím) spíše o marketingový termín, používaný společností Apple ve spojitosti s letošními modely iPhonů. Zda bude ochranná známka Applu uznána zatím není jasné, samotná žádost vyšla firmu na 400 dolarů.

Související články

Dnes nejčtenější

.