Zavřít reklamu

Velká část ze včerejší jablečné konference byla věnována představení nových fotoaparátů, kterých se dočkaly všechny letošní iPhony. Na první pohled si určitě všimnete, že u nástupce iPhonu XR, tedy iPhonu 11, naleznete na zadní straně namísto jednoho objektivu hned dva. V případě nástupců iPhone XS a XS Max, tedy iPhone 11 Pro a 11 Pro Max, poté na zádech zařízení naleznete hned tři objektivy. Pojďme se tedy společně v tomto článku detailněji podívat na fotoaparát iPhonu 11.

Jak bylo zmíněno výše, letošní iPhone 11 si polepšil o celou jednu čočku. Nově se na zádech iPhonu 11 tedy nachází dva objektivy. Jeden z objektivů je prakticky totožný s loňským. Disponuje 12MP snímačem, nově však podporuje noční režim. Druhý objektiv je poté také 12MP a nese název ultraširokoúhlý. Clona širokoúhlého objektivu je f/1.8, ultraširokoúhlý objektiv poté disponuje clonou f/2.4. Díky ultraširokéhoúhlého objektivu je k dispozici 2x oddálení pomocí optického zoomu. 5x digitální zoom je poté samozřejmostí. Přepracování se dočkal také True Tone blesk, který je o mnoho jasnější. Potěšující je i fakt, že nově můžete pomocí iPhonu 11 fotit portrétovým režimem jak osoby, tak i ostatní objekty. Právě loňský iPhone XR byl portrétovým režimem limitován pouze na tváře lidí.

Pokud se podíváme na nahrávání videa, tak z iPhonu 11 „vymáčkneme“ až kvalitu 4K při 60 snímcích za sekundu. Rozšířený dynamický rozsah je poté k dispozici pro videa i při 60 snímcích za sekundu. Fotoaparát dále podporuje funkci Zvukový zoom a QuickTake. Zvukový zoom je funkce, pomocí které se zlepší kvalita zvuku objektu, na který máte fotoaparát namířený. Předejde se tak šumu a dalším rušivým elementům. Funkce QuickTake poté slouží k okamžitému započatí nahrávání videa – stačí třeba v kapse podržet tlačítko. Přední fotoaparát se u iPhonu 11 také dočkal vylepšení. V horní části displeje se nově tyčí 12MP objektiv se clonou f/2.2. Kromě vylepšení po stránce megapixelů nedošlo k žádným dalším změnám – k dispozici je i nadále portrétový režim. Jedinou změnu pocítíte při nahrávání videa, které nyní podporuje kvalitu 4K při 60 snímcích za sekundu. Představení se dočkala také funkce Slofies, tedy zpomalených selfie videí.

Související články

Dnes nejčtenější

.