Zavřít reklamu

Jeden ze zlatých hřebů dnešního večera je za námi. Apple totiž před malou chvílí světu představil nástupce iPhonu XR, který nese letos pojmenování iPhone 11. Ten se stejně jako loňský bratříček nemusí za své technické specifikace vůbec stydět, jelikož toho nabízí skutečně spoustu. Loňský iPhone XR se stal nejpopulárnějším smartphonem na světě. Nový iPhone 11 nabídne například nové barvy, dva fotoaparáty, a také očekávané Apple logo uprostřed jeho těla.

Specifikace iPhone 11

Nespočet novinek – takto by se dal označit nový iPhone 11. Nástupce loňského iPhonu XR nyní disponuje odolnějším sklem, které se nachází jak na zádech, tak v přední části telefonu. Zajímavý je fakt, že kamera, o které si řekneme více později, je vytvořena ze stejného kusu skla, jako samotné záda. Toho bylo dosaženo speciálním 3D výrobním procesem. iPhone 11 je nyní k dispozici v nových šesti barvách. Na přední straně se tyčí 6.1″ Liquid Retina displej, který je lepší, než kdy před tím. Součástí iPhonu 11 je nově také speciální zvukový systém, který podporuje Dolby Atmos.

Fotoaparát se dočkal také masivního přepracování – samotné jeho představení trvalo několik dlouhých minut. Na první pohled poznáte změnu v tom, že nyní na zádech iPhonu 11 najdete hned dvě čočky. Jedna z nich je klasická širokoúhlá, disponuje 12 Mpix snímačem a má clonu f/2.4. O mnoho zajímavější je druhá čočka z dvojice, která nese označení ultra-širokoúhlá a má clonu f/1.8. Ta má také 12 Mpix a vyniká především ve focení panoramat. Obě čočky navíc dokáží spolupracovat společně. Při focení využívají nespočtu různých akcí, aby z fotografie udělaly mistrovské dílo – a letos je těchto akcí v pozadí o čtyři navíc. Samozřejmostí je také podpora portrétového módu, který není vázaný jen na obličeje, ale dokáže vyfotit také zvířata či jiné objekty. Při točení videí můžete mezi oběma čočkami přepínat a využívat přiblížení. Přední kamera poté disponuje také 12 Mpix objektivem, se kterým můžete dělat opravdové divy – nově je k dispozici například točení 4K videí v 60 FPS.

A u fotoaparátu zůstaneme i v dalším odstavci. Vzhledem k tomu, že je k dispozici nový hardware, tak je jasné, že budou k dispozici i změny v softwaru. Došlo k představení očekávaného nočního režimu, který se zapíná automaticky při špatných světelných podmínkách. Na prezentaci jsme se dočkali porovnání fotografií pořízených při vypnutém a zapnutém nočním režimu a rozdíl byl naprosto neskutečný. Další novinkou jsou speciální krátké videa QuickTake, které jsou jako stvořené pro zachycení „momentek“ – jednoduše stačí podržet tlačítko, fotoaparát se automaticky zapne a začne natáčet – to vše ve zlomku sekundy. Přední kamera poté nabídne Slofies, tedy zpomalené selfies.

O pohon obou fotoaparátů se poté stará samostatný koprocesor. Nesmíme zapomenout také na novou generaci hlavního procesoru A13 Bionic, který je nejvýkonnějším procesorem v mobilním telefonu na světě. To samé platí i pro grafický čip. Baterie v iPhonu 11 poté vydrží o hodinu déle, než v loňském iPhonu XR. iPhone 11 je dále samozřejmě voděodolný s certifikací IP68 a nově nabídne také Wi-Fi 6.

Cena iPhone 11

Pokud se ptáte, kolik si na letošní iPhone musíte připravit, tak tato částka začíná na nižší úrovni, jako minulý rok. iPhone 11 disponuje naprosto očekávaně třemi variantami úložiště, podle kterých se také odvíjí cena. Letos jsme se navíc dočkali ke snížení ceny oproti loňskému iPhonu XR. Pokud se rozhodnete pro zakoupení iPhonu 11 v jakékoliv barevné variantě s 64 GB pamětí, tak si nachystejte 20.990 korun. Střední, dle mého názoru nejoblíbenější varianta se 128 GB úložištěm, vyjde poté na 22.490 korun a za vrcholnou paměť 256 GB si Apple účtuje 25.590 korun

Datum zahájení prodeje iPhone 11

Předobjednávky iPhone 11 startují již tento pátek, tj. 13. září přesněji ve 14:00 našeho času. Doručení se poté můžete dočkat již 20. září.

Související články

Dnes nejčtenější

.