Zavřít reklamu

Společně s levnější variantou v podobě iPhone 11 přišel v úterý Apple i s vrcholnými vlajkovými loděmi, které si vysloužily názvy iPhone 11 Pro a 11 Pro Max. Na první pohled si můžete všimnout, že se na zádech nových zařízení nachází nově velký čtvercový modul, a to hned se třemi fotoaparáty, namísto loňských dvou. Určitě vás zajímá, k čemu všemu tyto tři fotoaparáty slouží, a zdali jsou doopravdy tak dobré, jak Apple říká. Pojďme se tedy společně podívat na všechny tři objektivy iPhonu 11 Pro do hloubky.

iPhone 11 Pro si stejně jako iPhone 11 polepšil o jeden objektiv na zadním modulu fotoaparátů. Všechny tři objektivy disponují 12MP snímačem. První objektiv je klasický, tedy širokoúhlý. Ten má ohniskovou vzdálenost 26 mm a clonu f/1.8. Objektiv je poté složen z šesti částí. Samozřejmostí je optická stabilizace obrazu a 100% Focus Pixels, díky kterým dokáže objektiv o mnoho rychleji zaostřit. Druhý objektiv je poté označován jako teleobjektiv, který má ohniskovou vzdálenost 52 mm a clonu f/2.0. I v tomto případě je objektiv šestičlenný, společně s OIS. Ten navíc podporuje 2x optický zoom. Největší rozdíl je tedy ve třetím ultraširokoúhlém objektivu. Co se týče clonových čísel, tak první objektiv se pyšní clonou f/1.8 – stejně jako minulý rok. Změny se poté udály u teleobjektivu, který má clonu f/2.0. Zbrusu nový ultraširokoúhlý pětičlenný objektiv se poté pyšní clonovým číslem f/2.4 a ohniskovou vzdáleností 13 mm. Zorné pole tohoto objektivu je celých 120 stupňů, čímž odkáže zabrat až čtyřikrát větší záběr, než klasický objektiv. Díky třetímu, ultraširokoúhlému objektivu, je nově na vlajkových lodích k dispozici kromě klasického 2x optického přiblížení také 2x optické oddálení. Až desetinásobný digitální zoom poté zůstal stejný.

Souvisejíci

Zajímavostí je, že se Apple údajně snažil o to, aby všechny tři fotoaparáty fungovaly jako jeden. Popisuje, že byl tento proces velmi složitý, a to především kvůli rozdílnosti barev všech snímačů.  Třem fotoaparátům nově bude světlo ve špatných podmínkách dodávat přepracovaný jasnější True Tone blesk s pomalou synchronizací. V případě, že se budete chystat fotit v úplné tmě, je nově k dispozici noční režim. Ten se aktivuje automaticky při špatných světelných podmínkách. Funguje tak, že se při stisknutí závěrky vyfotí několik fotografií, a poté se tyto fotografie upraví na pozadí pomocí softwaru. Všechno tohle se děje především díky výkonnému čipu A13 Bionic. Portrétový režim jak pro lidi, tak pro objekty, je samozřejmě k dispozici i nadále.

Nahrávání videa je „v plné palbě“, stejně jako minulý rok, k dispozici ve 4K při 60 snímcích za sekundu. Rozšířený dynamický rozsah je však nové k dispozici i pro videa točené při 60 snímcích za sekundu. Stejně, jako v případě fotografií, tak i u videa je kromě 2x optického zoomu k dispozici také 2x optické oddálení. Pokud by vám 2x optický zoom nestačil, tak můžete využít 6x digitální zoom. Fotoaparát nových iPhonů dále přináší funkce Zvukový zoom a QuickTake. Zvukový zoom je funkce, pomocí které se zlepší kvalita zvuku objektu, na který máte fotoaparát namířený. Předejde se tak šumu a dalším rušivým elementům. Funkce QuickTake poté slouží k okamžitému započatí nahrávání videa – stačí jen podržet tlačítko a nahrávání se ihned spustí. Co se týče předního fotoaparátu, tak jsme se dočkali 12MP snímače, namísto loňského, který nabízel „jen“ 7MP. Clonové číslo zůstává stejné – f/2.2. K dispozici je i nadále portrétový režim se šesti efekty. Nově poté můžete nahrávat až 4K videa při 60 snímcích za sekundu. Přední kameru lze poté nově využít k nahrávání Slofies, tedy zpomalených selfie videí.

Související články

Dnes nejčtenější

.