Zavřít reklamu

Když Apple minulý týden představil nové iPhony, tak nutno říct, že nám příliš novinek nepřinesly a jedná se jen o jakýsi evoluční krůček vpřed. Lidé ale zřejmě vzali nové iPhony útokem. Předobjednávky iPhonů začaly před pár dny a podle všech informací jdou opravdu nadmíru dobře. Tuto myšlenku vznesl před pár dny věhlasný analytik Ming-Chi Kuo. Jeho slova nyní potvrzuje i agentura Reuters.

Několik maloobchodníků šlo s daty ohledně předobjednávek ven. A pokud je vše pravda, těší se předobjednávky letošních iPhonů skutečně značnému nárůstu. Čínský internetový obchod JD.com tvrdí, že předobjednávky nových iPhonů jsou v porovnání s loňským rokem vyšší o 480 %. Co se barevných variant týče, nikoho nepřekvapí, že nejoblíbenější barvou u iPhonu 11 Pro je půlnoční zelená. U iPhonu 11 je údajně na čínském území velmi populární černá a fialová. Pokud jde pouze o iPhone 11, jsou předprodeje o 335 % vyšší v porovnání s iPhonem XR.

Dobré předprodeje potvrzují i analytici z Instinet, kteří stroze říkají, že předobjednávky předčily loňský rok. ,,Jsme velmi opatrní, pokud jde o konkrétní vyhodnocení údajů po prvním víkendu od spuštění předobjednávek. Je ale na místě říci, že jsou lepší než v minulém roce. Pokud to s objednávkami půjde tak i nadále, mohl by se Apple dočkat vyšších zisků i za předpokladu, že průměrná prodejní cena iPhonů klesla.“

Daniel Ives, analytik společnosti Wedbush, řekl, že podle dat vypadají předprodeje iPhonů sktečně dobře. Detailní pohled na věc zatím ale nezveřejnil. Dobré zprávy o předprodejích dokonce přimněly Ming-Chi Kua změnit svůj původní odhad zásilek iPhonů z 65 až 70 milionů na 70 až 75 milionů, a to do konce roku 2019. Nových iPhonů se dočkáme už 20 září. Těšíte se?

Související články

Dnes nejčtenější

.