Zavřít reklamu

Na iPhony XI si ještě zhruba půlrok počkáme. Zatímco se většina analytiků shoduje, že design zůstane víceméně stejný a změny nastanou pouze „pod kapotou“, rok 2020 by měl být odlišný. Panuje přesvědčení, že tento rok je tím posledním, kdy se setkáme s novým iPhonem vybaveným LCD displejem. Bude se jednat o iPhone XR 2, iPhony XI se přidrží jak velikosti displeje, tak OLED panelu.

Takto vypadá prozatím nejpovedenější koncept skládacího iPhonu:

V roce 2020 se podle zdrojů z dodavatelského řetězce dočkáme rovněž tří iPhonů s úhlopříčkami 5,8“, 6,06“ a 6,4“. Displeje bude údajně vyrábět kromě Samsungu i LG a BOE. Zároveň s nimi přijde ikonický designový prvek, který však zdroje v tuto chvíli blíže nespecifikovali.

Patentů má dost

Apple vlastní několik patentů, které popisují uspořádání technologie bez nutnosti horního výřezu v displeji. Může se jednat o průstřel v displeji nebo senzory umístěné přímo pod ním, což se ale jeví jako nepravděpodobné. Rovněž je možné, že Apple senzory zmenší natolik, že se budou vyskytovat mezi displejem a jeho horním okrajem, samozřejmě včetně TrueDepth kamery. Tak či onak, Apple má v úmyslu zlepšit poměr obrazovky k tělu iPhonu. Rovněž se ve velkém hovoří o skeneru otisku prstu v displeji, což je nyní standardem u prémiových androidích telefonů.

Samozřejmě, je brzy myslet na prvky iPhonů, které dorazí za nějaký rok a půl. Je také možné, že Apple překvapí a některou technologickou novinku představí i s letošními iPhony. Jak vidíme v psoledních dnech, překvapení stále nejsou Applu cizí. V pondělí jsme viděli nové iPady, v úterý iMacy a včera AirPods 2.

 

Související články

Dnes nejčtenější