Zavřít reklamu

Uteklo to jako voda. Letošní konference, na které Apple představil nové iPhony 11 a 11 Pro, je už téměř týden minulostí. Během tohoto týdne jsme se dočkali spuštění předobjednávek a první šťastlivci se na svůj nový vysněný iPhone mohou těšit již 20. září. Všichni z nás jistě ví, že nový iPhone prostě není až tak levná záležitost, a proto se před nákupem hodí každá koruna. V tom, abyste si mohli bez problémů zakoupit nový model, vám samozřejmě může pomoci prodání toho starého. Ve většině případů by vám stejně starší iPhone ležel nevyužitý doma, tak proč jej neprodat do jiných rukou.

Zálohování starého iPhonu

Vzhledem k tomu, že většina uživatelů si chce svá stará data přenést do nového zařízení, tak je nutné vytvořit zálohu. Existují dvě možnosti, jak můžete zálohu vytvořit. Jedna varianta je pomocí iCloudu, druhá poté spočívá ve využití iTunes. V prvním případě, tedy v případě iCloudu, stačí, když budete připojeni na Wi-Fi, a poté přejdete do Nastavení. Zde rozklikněte vaše jméno, a poté možnost iCloud. Poté stačí sjet níže, kde se nachází možnost Záloha na iCloudu, kterou rozklikněte. Poté už jen stačí kliknout na tlačítko Zálohovat. Samozřejmě je nutné, abyste měli na iCloudu dostatek místa, aby se vám na něj celá záloha vešla. Pokud máte na iCloudu místa málo, tak budete muset využít iTunes.

Pokud se rozhodnete pro zálohování pomocí iTunes, tak je postup taktéž vcelku jednoduchý. Na vašem Macu či počítači iTunes spusťte, a poté připojte pomocí Lightning kabelu váš starý iPhone k počítači. Jakmile tak učiníte, tak v horní části aplikace klikněte na ikonu vašeho zařízení. Nyní už jen stačí, abyste v přehledu o vašem zařízení stisknuli tlačítko Zálohovat. Tímto se provede záloha do vašeho počítače a na váš nový iPhone ji poté můžete obnovit.

jak prodat iphone

Odhlášení z Apple ID a obnovení do továrního nastavení

Aby mohl potencionální kupec iPhone naplno využívat, tak je nutné, aby byl odhlášený z vašeho Apple ID. Pokud byste tak neučinili, tak by byl iPhone pořád vázaný na váš účet společně s heslem, které by musel nový uživatel zadávat. Odhlášení docílíte tak, že rozkliknete Nastavení, kde klikněte na vaše jméno. Poté sjeďte úplně dolů a klikněte na možnost Odhlásit se. Poté už jen stačí zadat vaše současné heslo a akci potvrdit.

Jakmile budete mít iPhone odhlášený z Apple ID, tak už jen stačí, abyste jej obnovili do továrního nastavení. Obnovu provedete tak, že přejdete do Nastavení, a poté do záložky Obecné. Poté sjedete níže a rozkliknete možnost Obnovit. Poté kliknete na druhou možnost seshora, tj. Smazat data a nastavení. Pokud máte na iCloudu starou zálohu, tak vyberte možnost Zálohovat a smazat. Pokud nechcete zálohu aktualizovat, stiskněte Vymazat. Poté zadáme kódpotvrdíme vymazání.

Kosmetické vylepšení

Souvisejíci

Co se týče zálohy a obnovení už máme vše hotovo, nyní se musíme pustit na vylepšení kosmetické stránky iPhonu. Vzhledem k tomu, že iPhone držíte v ruce každý den klidně i několik hodin, tak je na něm spoustu bakterií, které se před prodejem hodí vyčistit. Displej tedy otřete hadříkem namočeným ve vodě, záda iPhonu poté můžete setřít nějakým dezinfekčním přípravkem, který není nikterak agresivní. Mnoho nečistot se dále ukrývá například v přepínači tichého režimu, dále v konektoru pro nabíjení, či v dírkách pro reproduktory. Zkrátka a jednoduše, je třeba udělat takový „vánoční“ úklid. Na jeho přesný postup vám přikládám článek vedle tohoto odstavce.

Fotografie

To, co nejvíce strhne pozornost potencionálního kupce, jsou fotografie. U těch je třeba, abyste si dali doopravdy záležet. Nejlépe fotografie samozřejmě vyfotíte zrcadlovkou, avšak ta nejspíše není součástí naprosto všech domácností. Pokud tedy nemáte zrcadlovku, nebojte se využít například jiného telefonu s dobrým fotoaparátem. Fotografie musí být detailní a hlavně bezprostředně ostré.

Inzerát

Inzerát by měl být napsán stručně, přehledně a hlavně gramaticky správně.

Jakmile máte nafoceny fotografie, tak už nezbývá nic jiného, než vytvořit samotný inzerát. Inzerát by měl být napsán stručně, přehledně a hlavně gramaticky správně. Pokud máte s českou gramatikou problém, tak si určitě nechte celý text zkontrolovat od někoho, kdo jí rozumí. Inzerát, který není napsaný správně, může totiž nejednoho kupujícího odradit. Znalost i/y, s/z a dalších patálií v českém jazyce je při psaní inzerátu povinností. Zároveň je důležité, abyste v inzerátu nijak nelhali. Je v iPhonu špatná baterie? Napište to. Je například špatné horní sluchátko? Napište to. Rozhodně se nesnažte za každou cenu do inzerátu uvést, že je iPhone v naprosto perfektním stavu, když není. Vzhledových nedokonalostí si kupující všimne ihned, těch interních si poté může všimnou při předávce. Pokud iPhone posíláte na dobírku, tak sice k osobnímu střetnutí nedojde, avšak co by na takovou věc řeklo vaše svědomí?

V inzerátu samozřejmě nesmí chybět další info o samotném produktu, tedy jeho barva, kapacita, datum zakoupení, platnost záruky a další. Pokud navíc máte k dispozici nějaké příslušenství, tak jej k iPhonu dodejte jako dárek zdarma. Když by se totiž potencionální kupec rozhodoval mezi dvěma telefony, tak je dosti možné, že právě kvůli krytům a dalšímu příslušenství upřednostní právě vás. Jednoduše totiž přijde, koupí telefon a nemusí dál řešit kupování krytů či ochranných skel.

Příklad inzerátu

Prodám vesmírně šedý iPhone XS 64 GB včetně krabičky. Zařízení má po těle lehké oděrky z běžného používání, na displeji bylo po celou dobu používání nalepeno ochranné sklo. Zařízení bylo zakoupeno 19. listopadu 2018 v iWantu, záruka je platná dva roky, tzn. do 19. listopadu 2020. K iPhonu přidám zdarma tři obaly a ochranné sklo navíc. Cena je 18 990 Kč, při rychlém jednání možná sleva.

Kde inzerát vložit?

Inzerát můžete vložit na nespočet inzertních portálů v Česku i na Slovensku. Osobně vám ale doporučuji náš Letem světem Applem Bazar, na kterém jsem já osobně už prodal několik věcí. Po přesměrování na stránku stačí pouze v pravé části obrazovky kliknout na Přidat inzerát a vyplnit jednoduchý formulář. Dostanete se tak do podvědomí čtenářů magazínu a věřím, že se vám zrovna na váš inzerát někdo ozve.

Související články

Dnes nejčtenější

.