Zavřít reklamu

Na Vánoce se v téměř každé domácnosti provádí všem dobře známý generální úklid, při kterém se nezanedbá byť jen jediný kout domu či bytu. Náš iPhone by v tomto neměl být žádnou výjimkou a měli bychom mu taktéž věnovat svůj čas. Přeci jen, jedná se o zařízení, které používáme denně a za celou dobu přijde do styku s nepočitatelným množstvím bakterií. V tomto článku si tedy společně projdeme osvědčené postupy, jak se vypořádat s nečistotami našich jablečných telefonů.

Lightning port

Možná jste se již v minulosti setkali se situací, kdy se váš iPhone odmítal nechat nabíjet, jelikož byl Lightning port zanesený nečistotami. Spousta webů na tento problém doporučuje použít obyčejné párátko, avšak existuje také lepší způsob. Pokud hledáte nejlepší možnou variantu, šáhněte po stlačeném vzduchu. Port následně stačí opatrně prostříknout dle návodu výrobce. Dejte však pozor ať tlak vzduchu směřujete skutečně jen do lightnin konektoru a nikoli okolních reproduktorů.

Tlačítko telefonu

Do této kategorie můžeme zařadit tlačítko pro aktivaci tichého režimu, u starších modelů HomeButton, nebo postranní tlačítka pro změnu hlasitosti. Na jejich vyčištění si vystačíte velice jednoduše. Postačí vám k tomu vatová tyčinka a čistá voda. Stačí jemně namočit tyčinku do čisté vody a pokusit se co nejlépe prostor mezi tlačítky vyčistit. Čištění tlačítka pro přepínání mezi tichým režimem můžeme doplnit zubním kartáčkem.

Pokud vlastníte iPhone X a novější, čištění HomeButtonu nemusíte řešit:

Reproduktory

V případě reproduktorů, které se nacházejí na spodní straně telefonu, si vystačíte se zubním kartáčkem,  Pro reproduktor určený k telefonním hovorům by mělo postačit vyfoukat jej přímo pusou, pokud však žádáte maximální čistotu, sáhněte po vatové tyčince namočené v kapce líhu.

Displej a tělo telefonu

Pokud jste splnili všechny výše zmíněné body, nezbývá nic jiného, než vyčistit hlavní část – displej. Jelikož je displej hlavním terčem všech vašich akcí, bývá zašpiněn nejvíce, i když to nemusí jít zrovna vidět. Dalo by se říci, že se jedná o nejdůležitější prvek exteriéru vašeho telefonu a rozhodně na něj nepoužívejte jakékoliv čistící přípravky. Nejlepší volbou pro perfektní čistotu a bezpečnost je použití hadříku z mikrovláken v kombinaci s čistou vodou. To samé platí i pro tělo telefonu, na vše by měla vystačit obyčejná, čistá voda.

Doporučení

Jak bylo zmíněno výše, iPhone je zařízení, které využíváme denně. Jelikož jej máme neustále v ruce, rapidní rychlostí se na něm hromadí bakterie, a proto bychom o něm měli pečovat častěji. Jeho čistětí by se mělo opakovat určitě víckrát, než pouze na Vánoce, avšak je nutno pamatovat, že všeho moc škodí a nadměrné čištění mu taktéž určitě neprospěje. V žádném případě při čištění nesahejte po čistících prostředcích, mohly by nenávratně poškodit váš jablečný telefon.

úklid iphone

Dnes nejčtenější

.