Zavřít reklamu

Tento týden nepřinesl jen představení nových iPhonů 11 a 11 Pro či oznámení data vydání operačního systému iOS 13, ale také vypuštění GM bety iOS 13, která je de facto hotovým systémem, jenž dostávají beta testeři od Applu za odměnu za jejich pomoc. Díky ní se tak můžeme s předstihem přesvědčit o tom, jaké rychlostní rozdíly mezi poslední verzí iOS 12 a první verzí iOS 13 budou, o což se stejně jako v minulosti postaral youtubový kanál iAppleBytes. 

Apple nás o kvalitách iOS 13 přesvědčoval prakticky od vydání první vývojářské a veřejné bety. Už tehdy totiž byly systémy relativně stabilní a funkční, díky čemuž nemuseli jablíčkáři tak často downgradovat na starší verze iOS, jako tomu bylo v minulosti. Žádná katastrofa typu beta iOS 10 či iOS 11 se tedy rozhodně nekonala – ba naopak. Stabilita a svižnost systému mnohé zarážela, jelikož i v raných fázích testování mnohdy překonávala veřejně vydané poslední verze iOS 12. To nyní skvěle potvrzuje i GM Beta, která běží ve videu zachycujícím test skutečně skvěle a v naprosté většině případů je v úkonech rychlejší než iOS 12.4.1. Navíc je nutné brát v potaz to, že beta je testována na relativně starém iPhonu, u kterého si Apple kvůli výkonnosti žádné husarské kousky dovolit nemohl. U novějších iPhonů je však situace zcela opačná, což ostatně potvrdil Apple už na WWDC s tím, že hlavně tyto modely zažijí výrazné zrychlení, které bude možné pocítit třeba i u Face ID. Tak či onak, jak si iOS 13 GM Beta vede se můžete přesvědčit ve videu níže.

Jak můžete na videu sami vidět, iOS 13 běží skutečně jako hodinky a jeho příchodu se tedy rozhodně není třeba obávat. Pokud se jej tedy už nemůžete dočkat, zakroužkujte si v kalendáři datum 19. září. Právě v tento den večer totiž iOS 13 Apple uvolní pro všechny uživatele. Veškeré detaily o tomto updatu, tipy a triky na novinky, jeho recenzi či to, jak se na jeho příchod připravit, naleznete v průběhu následujících dní na našem magazínu. Ani nezkušení uživatelé tedy nemusí mít z aktualizace hrůzu.

Související články

Dnes nejčtenější

.