Zavřít reklamu

Fanoušci Zaklínače zbystřete. Od dob vydání třetího přírůstku do série Zaklínač je to sice již hezkých pár let, ale přesto univerzum dál žije svým životem. Vývojáři z CD Projekt Red totiž naslouchají komunitě, a když viděli jakou oblibu karetní minihra Gwent získala, neváhali vytvořit samostatnou verzi. Ta však vyšla pouze pro počítače a nedlouhé poté na konzole, zatímco fanoušci na mobilních zařízeních bohužel ostrouhali. Naštěstí se tvůrci rozhodli vyslyšet prosby a přispěchali se stolní alternativou, jež ponese název GWENT: The Witcher Card Game.

Samostatná verze téhle povedené karetní hry sklidila obrovský úspěch a po několika porodních problémem se podařilo dotáhnout titul k dokonalosti. Hra má tedy doposud stálou komunitu, pořádají se v ní turnaje a je rozšiřována o další obsah. Něco podobného bude s trochou štěstí čekat také mobilní alternativu, která byla sice oznámena již na jaře letošního roku, ale vývojáři nebyli příliš sdílní na detaily. Z ničeho nic se ale objevila oficiální stránka hry na App Store, jež udává datum vydání, které připadá na 29. října. Spolu s touto nečekanou novinkou přispěchal CD Projekt Red také s trailerem a dodatečnými informacemi, které mají za cíl fanoušky ještě více navnadit.

Hra vám na telefonu zabere zhruba 2.9GB místa a bude vyžadovat operační systém iOS 12 nebo novější. Podle všeho se zároveň dočkáme stejného grafického kabátku jakým se může pyšnit stolní verze a nebude chybět také obdobný obsah. Ten bude pochopitelně následující měsíce a roky rozšiřován o další expanze a herní režimy. Jak přesně bude celý systém fungovat je zatím záhadou, ale na jeho odhalení nebudeme muset čekat dlouho. Otázkou zůstává také ovládání, ale například konkurenční Hearthstonu si s tímto poradil nadmíru dobře. Vývojářům z CD Projektu zkrátka věříme a alespoň vám karetní Gwent zkrátí čekání na vyhlížený Cyberpunk 2077, jehož se dočkáme v dubnu příští roku. Neváhejte tedy zavítat do App Storu, kde bude hra zdarma ke stažení.

Související články

Dnes nejčtenější

.