Zavřít reklamu

Po Vodafonu a T-Mobilu, kteří nabízí mobilní tarify s neomezeným mobilním internetem již pěkných pár týdnů, dnes přispěchal se svou nabídkou i poslední velký tuzemský operátor O2. Ta nese název NEO a vypadá poměrně zajímavě, byť skýtá u některých tarifů nepříjemná omezení. 

Základním neomezeným tarifem, tedy tarifem se neomezenými daty, voláním a SMS, je NEO Bronzový, který může získat každý už za 1099 korun. Je však potřeba smířit se s rychlostí omezenou na 5 Mb/s. Pokud by vám ta nestačila, sáhnout můžete po tarifu NEO Stříbrný za 1299 korun s tím, že zde fičí internet rychlostí 20 Mb/s. Pro případ, že by ani to nestačilo, můžete sáhnout po tarifech NEO Zlatý či Platinový, které nabízí rychlost až 300 Mb/s. Zatímco za první zaplatíte 1599 korun, za druhý 2499 korun s tím, že v ceně je i 1 GB dat v zóně Top svět a 600 minut volání do zahraničí. Pokud tedy hodně cestujete, tento tarif nevypadá vůbec špatně. 

U Zlatého a Platinového tarifu je nicméně nutné počítat s tím, že takto vysoké rychlosti dosáhnou uživatelé jen na místech, kde má pokrytí 4G+, což může být ve výsledku vcelku problém. Pokrytí 4G+ totiž není v Česku rozhodně standardem a nenalezneme jej třeba ani nad celou Prahou. Vzhledem k tomu, že se průměrná rychlost mobilního internetu od O2 pohybuje kolem 37 Mb/s tak stojí pořizování tarifů s podporou 300 Mb/s za důkladné zvážení. 

Změny ve FREE+ 

Za zmínku rozhodně stojí i změny v oblíbených tarifech skupiny FREE+. Ty se od poloviny září dočkají výrazného navýšení dat v tarifech s neomezeným voláním. V tarifu FREE+ Bronzový O2 zvyšuje objem dat o čtvrtinu na 4 GB a jeho cenu snižuje o sto korun. “ Do tarifu FREE+ Stříbrný přidáváme více než dvojnásobek dat – zákazníkům nově dáme 14 GB dat, aniž bychom měnili jeho cenu. Tento objem dat bohatě stačí i těm, kteří na internetu v mobilu tráví i několik hodin denně,“ říká generální ředitel O2 Jindřich Fremuth.V tarifu FREE+ Zlatý operátor O2 objem dat dokonce zpětinásobí na 60 GB, a zákazníkům tak nabídne nejnižší cenu za gigabyte. O2 přidá dvojnásobek dat také do základního tarifu FREE+ Modrý a nabídne tak nejdostupnější tarif na trhu s neomezeným voláním a dostatečným objemem dat pro ty, kteří s chytrým telefonem začínají .

Související články

Dnes nejčtenější

.