Zavřít reklamu

Mobilní data a především pak jejich cena jsou v České republice v posledních týdnech jedněmi z nejdiskutovanějších témat. Při pohledu na ceny dat v zahraniční se však tuzemským zákazníkům T-Mobilu, Vodafonu a O2 nelze divit. První zmiňovaný se tak své zákazníky rozhodl před pár dny potěšit alespoň pěkným prázdninovým dárkem ve formě více než dvou měsíců neomezených mobilních dat, na která budou mít nárok všichni, kdo je již nějakou formou čerpají. Zahanbit se však nechce nechat ani Vodafone. 

eSIM pro Apple Watch již Vodafone podle svého vyjádření z minulých měsíců testuje. Kdy bude k dispozici však nevíme:

Červenobílý operátor dnes oznámil, že začne svým klientům nabízet tarif s neomezeným datovým připojením – tedy produkt, který na tuzemském trhu zatím kupodivu nikdo jiný nenabízí. Díky tomu si tak budou moci uživatelé užívat ničím neomezený internet prakticky všude, kde budou mít dostatek signálu. V nabídce je však jedno velké “ale”. Jednotlivci si jej totiž nepořídí a co víc – nutností je i domácí internet přímo od Vodafonu. 

Balíček, který zahrnuje jak neomezený mobilní internet, tak i neomezené volání či zprávy, je možné  využívat minimálně ve dvou lidech, přičemž jeho cena je 2396 korun a skládá se z ceny dvou SIM s nulovým omezením a ceny domácího pevného internetu, který začíná na 399 korunách. Balíček však lze samozřejmě využívat i ve více lidech a tím cenu za jednotlivé SIM mírně stlačit dolů. Ve výsledku však samozřejmě za vyšší počet čísel v balíčku zaplatíte vždy více. V případě čtyř SIM konkrétně 2795 korun, přičemž jedno číslo vyjde na 599 korun. 

Přestože je krok Vodafonu skutečně zajímavý, je velká škoda, že není nabídka využitelná i pro jednotlivce. To se však může samozřejmě v následujících měsících opět změnit. Záležet totiž zřejmě bude především na tom, jak velký zájem o novinku, která nemá na tuzemském trhu obdoby, bude. Nezbývá tedy než doufat, že jsou kroky tuzemských operátorů v posledních dnech náznakem malé mobilní revoluce. 

Související články

Dnes nejčtenější