Zavřít reklamu

Po skončení včerejší Apple Keynote 2019, na které nám Apple ukázal trojici nových iPhonů, Apple Watch Series 5 a 10,2” iPad, měli jako již tradičně přítomní novináři možnost prohlédnout si prostorách DIvadla Steva Jobse všechny novinky pěkně zblízka. Jaké jsou jejich první dojmy z nových vlajkových lodí mezi jablečnými smartphony? 

Jelikož je největší novinkou trojitý fotoaparát, asi se nebudete divit, že právě kolem něj se většina prvních dojmů točí. Zmiňuje se o něm i Dieter Bohn z The Verge, který z jeho designu zrovna dvakrát nadšený není, jelikož se mu zdá skutečně velký. “Nejsem z toho nadšený, ale každý stejně používá kryt, který to (fotoaparát) pomůže skrýt,” nechal se ve svých prvních dojmech slyšet. Vyzdvihuje naopak matný povrch telefonu, díky čemuž vypadá lépe než iPhone XS. Na druhou stranu ale připouští, že tato povrchová úprava nemusí být vždy tak úplně vhodná, jelikož je více kluzká a tím pádem se může hůře držet. “Opravdu moc se mi líbí, jak jsou záda z jediného kusu skla bez jediného švu a to například i u modulu fotoaparátu.”. 

Příliš nadšený z designu fotoaparátu není ani Chris Davies ze SlashGearu, který dle svých nebyl fanouškem podobného řešení už od chvíle, kdy jej viděl na prvních únicích. “Musím se přiznat, že z čtvercového fotoaparátu Applu jsem nebyl nadšený, když jsem jej viděl na únicích, a ani nyní nejsem jeho stoprocentním fanouškem – zejména když se podíváte na iPhone 11 Pro vedle iPhonu  XS Max.” I Chris se dále pozastavuje nad novým povrchovým opracováním, které sice dle něj nemusí na první pohled vypadat jako obří změna, nicméně při úchopu telefonu do ruky tuto změnu skutečně pocítíte. 

To Gereth Beavis z TechRadaru se nepustil do hodnocení iPhonu 11 Pro, nýbrž jeho bratříčka iPhonu 11. Ten se však nepustil do hodnocení jeho designu, nýbrž kvality fotoaparátu. “Kvalita snímků, které jsme při testování pořídili, byla impozantní. Bohužel jsme však neměli příliš možností foťák tvrději otestovat i za zhoršených světelných podmínek, což je zřejmě jeden z nejvíce vypovídajících testů pro smartphony dnešní doby. Nicméně testovací snímky, které pro nás Apple připravil za špatného osvětlení vypadaly skutečně velmi dobře,” nechal se slyšet. Ve zbytku svých prvních dojmů pak kladně hodnotí i vylepšení předního 12 MPx fotoaparátu, který nově zvládá fotit i do širších úhlů a zároveň podporuje zpomalené záběry, což je vcelku zajímavá funkce. 

Letošní první dojmy některých novinářů se dají svým způsobem označit za netradiční, jelikož v nich není tak úplně cítit nadšení, které z nich čišilo v minulosti. Když Apple například v roce 2017 představil iPhone X, naprostá většina z nich si při prvním kontaktu s tím lidově řečeno sedla na zadek a podobný scénář se paradoxně opakoval i vloni, když u nich Apple výrazně vylepšil fotoaparát. Letos však žádné velké ovace nevidíme. To ale samozřejmě zatím neznamená, že budou novinky špatné a nebude se jim v prodejích dařit – ba naopak. Analytici jim totiž předpovídají prodejnost velmi slušnou. Jasněji ale budeme v tomto ohledu mít až po spuštění předobjednávek a prvních zprávách analytických společností zaměřujících se na to, kolik jich do Applu dorazilo. 

Související články

Dnes nejčtenější

.