Zavřít reklamu

Fotoaparáty nových modelů iPhonu se dočkaly kýžených vylepšení a nabídnou funkce nové generace, které by Applu konkurence mohla závidět. Jako by to však společnosti nestačilo, přispěchala ještě s novou verzí aplikace Filmic Pro, jež uživatelům přehledně představí všechny novinky a pomůže jim se zorientovat ve světě tří fotoaparátů u prémiových modelů iPhone 11 Pro a 11 Pro Max. Hodit se bude zejména progresivním filmařům, jenž rádi využívají nezvyklou formu natáčení, či fotografům, kteří chtějí docílit unikátní kompozice.

Hlavní novinkou v aplikace je možnost snímat všemi fotoaparáty naráz a docílit až dvakrát většího záběru. Dokonce software dokáže rozpoznat okolí a přizpůsobit se mu, včetně možnosti snímat přední i zadní kamerou najednou. To by mohlo nahrát novým filmařům a fotografům, kteří chtějí prorazit s něčím originálním, aniž by potřebovali vybavení v hodnotě stovek tisíc korun. Za posledních několik let nabyly na oblibě filmy točené pouze pomocí smartphonu, v čemž by mohl nový iPhone excelovat a nabídnout podívanou srovnatelnou s tradiční kamerou, jejíž cenovka se však může pohybovat až v řádu tisíců dolarů.

Přednosti aplikace a fotoaparátu se třemi objektivy vyzdvihl také režisér filmu Tangerine, jenž byl natáčen exkluzivně pomocí jablečného telefonu. Sice již vyšel před několika lety, konkrétně v roce 2015, ale již tehdy v kinech trhal rekordy a jeho tržby až desetkrát překonaly náklady na natáčení. Sean Baker se dokonce vyjádřil ve prospěch tohoto nového způsobu natáčení a prohlásil, že by mohl iPhone plně nahradit standardní formu tvorby v odvětví kinematografie, tedy tradiční kamery. Ač se jedná zatím o nepravděpodobnou budoucnost, Apple se rozhodl této vizi přiblížit a pomocí strojového učení i dalších technologií z nových modelů iPhonu, zejména iPhonu 11 Pro a 11 Pro Max, udělal adekvátní alternativu k fotoaparátům. Zda ale telefony obstojí i v tomto směru je otázkou budoucích testů. Aplikace Filmic Pro se nicméně dočkáme již ke konci letošního roku.

Související články

Dnes nejčtenější

.