Zavřít reklamu

IPhone je nejpopulárnějším smartphonem na světě i díky jeho perfektnímu fotoaparátu, který se pravidelně s každým novým modelem řadí mezi světovou špičku. Tohoto faktu jsou si vědomi i někteří filmoví tvůrci. kteří své počiny natáčejí výhradně na iPhone. Kameru u nového iPhone XS Max si vychvaluje i filmový tvůrce Richard Lackey, podle kterého je kamera u XS tak skvělá, že na natáčení klidně postačí nativní aplikace, kterou uživatel jednoduše nechá dělat „svou práci“.

Lackey už nový iPhone XS Max otestoval a pochvaluje si u něj především automatické generování skvělého obrazu, který žádné zásadní úpravy jednoduše nepotřebuje. Zároveň dodává, že ačkoli „eskovou“ verzi dělí od iPhone X pouze 1 rok, tak iPhone Xs disponuje mnohem sofistikovanějším zpracováním obrazu v reálném čase. ,,S iPhonem XS Max jsem byl schopen zachytit velmi čisté video za opravdu špatných světelných podmínek. Obraz byl čistý a obsahoval v tmavých částech obrazu mnohem více barevných informací, než u jakékoliv předchozí verze iPhonu. Navíc se zdá, že iPhony řady XS zvládají dynamicky měnit obraz v reálném čase, a to včetně úprav v jednotlivých částech obrazu. Kdyby se tohle oficiálně potvrdilo, bylo by to mimořádně působivé. Fotografie za špatných světelných podmínek jsou rovněž pastvou pro oči, běžně byste čekali nedostatek detailů, zde to ale nehrozí. Nechápu, jak to Apple dokázal,“ hodnotí fotoaparáty filmař.

Že iPhony řady XS budou skvěle fotit se vědělo už od chvíle, než byl oficiálně uveden do prodeje. Apple totiž pravidelně poskytuje profesionálním fotografům nové iPhony, aby s nimi nafotili perfektní snímky a ukázali tak, čeho jsou nové modely schopny. A právě z těchto testů vyšly iPhony skutečně impozantně. Všichni testující fotografové si je totiž nemohli vynachválit. Pokud se tedy rozhodujete nad koupí telefonu podle kvality fotoaparátu, měl by pro vás být nový iPhone XS či XS Max jasnou volbou.

Na Lackeyho záběry se můžete podívat zde: 

iphone-xs-max-2

Dnes nejčtenější

.