Zavřít reklamu

Pokud používáte iPhone, který disponuje ochranou pomocí Face ID, tj. iPhone X a novější, tak určitě víte, že se nikdy sám o sobně nezobrazí náhled příchozích notifikací – pokud to tedy nemáte nastaveno jinak. Stále jsou však ale mezi jablíčkáři velice oblíbené starší iPhony, které disponují Touch ID. U těchto iPhonů se však veškeré náhledy příchozích notifikací zobrazí hned – opět, pokud nemáte nastaveno jinak. Věděli jste však o tom, že i u starších iPhonů můžete poslat iMessage tak, aby se její náhled nezobrazil na uzamčené obrazovce iPhonu? Pokud vás zajímá, jak na to, tak dočtěte tento článek až do konce.

Jak poslat zprávu, aby se příjemci nezobrazil její náhled na displeji

V roce 2016 se Apple rozhodl, že v rámci nového operačního systému iOS přepracuje zprávy iMessage. Nově jste při posílání mohli využít různých efektů a dalších vychytávek, které dokáží například upozornit na důležitou zprávu. Mezi těmito efekty se však nachází i možnost s názvem Neviditelný inkoust, který dokáže zaslat zprávu tak, aby se její obsah nezobrazil v náhledu na displeji příjemce. Pokud chcete takovou zprávu poslat, tak se přesuňte do nativní aplikace Zprávy, kde si rozklikněte kontakt, kterému můžete poslat iMessage. Poté napište zprávu, kterou chcete poslat, a poté podržte prst na modrém kolečku se šipkou, které slouží k odeslání zprávy. Po podržení se zobrazí efekty a možnosti, jak zprávu můžete poslat. Zde stačí klepnout na možnost Neviditelný inkoust, a poté na modré kolečko se šipkou pro poslání zprávy s tímto efektem. Příjemci se poté zobrazí, že byla zpráva poslána neviditelným inkoustem a nezobrazí se její náhled. Znění zprávy si můžete dotyčný ověřit až po odemknutí telefonu v aplikaci Zprávy.

Je škoda, že tato možnost není dostupná i pro klasickou SMS zprávu, ale jen pro iMessage. Myslím si však, že připojení k internetu má v dnešní době už velká část populace, a proto by tohle neměl být problém. Pokud tedy někomu chcete zaslat tajnou zprávu a chcete mít jistotu, že si jej nebude schopný přečíst kdokoliv, kdo vezme telefon do ruky, tak je tato možnost naprosto skvělá. Mimo jiné, pokud byste se chtěli naučit psát zprávy a iMessage tučně, tak si rozklikněte související článek, který přikládám k tomuto odstavci.

Související články

Dnes nejčtenější

.