Zavřít reklamu

Spolu s iOS 12 vydal Apple i novou aplikaci Zkratky. Jak už název napovídá, v aplikaci si lze nadefinovat různé zkratky, které vám pomohou s každodenním životem. Přímo v aplikaci je dostupných několik předvytvořených zkratek. To nejlepší ale na celé aplikaci je, že si můžete vytvořit i zkratky vlastní. „Programování“ zkratek probíhá ve blocích, jedná se tedy o velice jednoduchou záležitost. Vytvořit si můžete naprosto jednoduché programy s pár bloky, až po ty sofistikovanější, kde je potřeba bloků více.

Nedávno jsem si vzpomněl na jeden komentář na našem magazínu, ve kterém stálo, že je obrovská škoda, že Apple ještě stále nepřidal do aplikace Zprávy možnost opožděného odeslání. V praxi by to mělo fungovat tak, že byste si otevřeli Zprávy, otevřeli si kontakt, napsali zprávu a zvolili si čas, kdy se má zpráva odeslat. Tato funkce ve Zprávách samozřejmě stále chybí, ale napadlo mě, že by se tato funkce dala přenést do Zkratek v iOS. Sedl jsem si tedy na pár desítek minut k telefonu a začal jsem skládat bloky. Věřte nebo ne, opravdu se mi to povedlo. Rozhodně si zkratku nechci nechat pro sebe a rád se o ni s vámi podělím.

Jak odeslat opožděnou zprávu

Nejdříve je nutné, abyste na vašem iOS zařízení měli nainstalovanou aplikaci Zkratky – instalaci můžete spustit pomocí tohoto odkazu. Po stažení aplikace Zkratky už pouze stačí, abyste klikli na tento odkaz. Po kliknutí se vám otevře aplikace Zkratky a zobrazí se rozhraní pro nahrání vytvořené zkratky. Zde pouze stačí kliknout na tlačítko Načíst zkratku. Zkratka se poté objeví v Knihovně, do které se dostanete pomocí spodního menu.

Kdykoliv budete nyní chtít poslat opožděnou zprávu, stačí otevřít aplikaci Zkratky a tapnout na zkratku Zaslání opožděné zprávy. Po tapnutí si stačí ze seznamu kontaktů vybrat osobu, které chcete zprávu poslat. Nyní do textového pole napište zprávu pro odeslání a klikněte na OK. Poté už si stačí jen vybrat čas, kdy má dojít k odeslání zprávy a opět kliknout na OK. Nakonec se zobrazí jen upozornění, které stačí odkliknout. Zařízení nyní počká, dokud nenastane čas pro odeslání zprávy. Poté se zobrazí oznámení, které vás informuje o odeslání zprávy.

Bohužel, jednu mouchu ale tohle řešení má. Zkratka funguje naprosto bez problému i v případě, že vaše zařízení uzamknete. Nefunguje však tehdy, kdy aplikaci Zkratky vypnete. Pro odeslání zprávy je nutné, aby aplikace Zkratky běžela na pozadí. Taktéž jsem si všiml několikasekundové odchylky před odesláním zprávy, avšak v tomto případě se nejedná o nic hrozného. Používáte i vy nějaké zkratky, popřípadě máte nějakou, která vám ulehčila život? Dejte nám to vědět do komentářů.

Dnes nejčtenější

Další články