Zavřít reklamu

Aplikace Zprávy jak na macOS tak na iOS může v některých případech selhat. Konkrétně nyní se budeme zaobírat neschopností správně odeslat zprávu. Pokud taková situace nastane, jasně ji poznáte pomocí červeného vykřičníku s nápisem „Nedoručeno“, který se zobrazí pod napsanou zprávou. Jedná se o velmi otravnou chybu, která je naštěstí snadno řešitelná. Nedoručené zprávy můžete jednoduše odeslat znovu pomocí malého triku a to i na Macu.

Jak znovu odeslat nedoručené zprávy

Díky této možnosti můžete odeslat nedoručené textové zprávy z aplikace Zprávy včetně iMessages. Odesílání a přijímání textových zpráv na Macu je podmíněno povolením této funkce z iPhonu v Nastavení > Zprávy > Přeposílání zpráv.

  1. Otevřete aplikaci Zprávy na macOS nebo iOS a nejděte nedoručenou zprávu, kterou chcete zkusit znovu odeslat.
  2. Klikněte na červený vykřičník vedle nedoručené zprávy a zobrazí se nabídka voleb.
  3. Pokud byla problémovou zprávou iMessage, je vhodné nejprve vyzkoušet možnost Zkusit znovu. Jestliže i tento druhý pokus selže, odešlete zprávu jako Textovou zprávu.

Proč selhává odesílání zpráv?

Možností, proč se zrovna vaše zpráva neodeslala může být mnoho. Nejčastěji se jedná o nedostatečně kvalitní internetové připojení nebo mobilní signál vašeho, či příjemcova zařízení. Problémem může být vypnutá volba „Poslat jako SMS“, která má za úkol odeslat zprávu jako SMS není-li iMessage k dispozici. Všechny možné problémy způsobující nemožnost odesílat zprávy najdete přímo na oficiálních stránkách Applu hned v prvním odstavci. Můžete též zkontrolovat aktuální status funkčnosti služby iMessage a to opět na oficiálních stránkách.

Apple System Status Unor 2017
not-delivered-fb

Dnes nejčtenější

.