Zavřít reklamu

Je to pár let zpět, co se jeden z největších konkurentů jablečné společnosti, Samsung, snažil prosadit eye-tracking (sledování očí) na jeho vlajkových lodích Galaxy. Bohužel se ale tento nápad nikterak uživatelům nezalíbil a dá se říct, že skončil prakticky stejně rychle, jako začal. Nedávno se však objevila aplikace, za kterou stojí vývojáři z Hawkeye Labs. Ti prvně publikovali video, pomocí něhož dokáže uživatel iOS procházet napříč svým zařízením pouze za pomocí očí a gest obličeje. Dobrou zprávou je, že nyní je už k dispozici i samotná aplikace pro veřejnost, která ovládání zařízení pomocí očí umožňuje.

Pokud byste si chtěli používání vašeho telefonu pomocí očí vyzkoušet, tak tak můžete učinit pomocí aplikace Hawkeye Access, kterou stáhnete na App Storu pomocí tohoto odkazu. Po spuštění aplikace si projdete první kalibrací, ve které se mimo jiné naučíte také základní gesta, díky kterým se můžete vrátit o stránku zpět, či o stránku vpřed. Ovládání pomocí očí se může hodit především uživatelům, kteří přišli o ruce, či jsou nějak jinak postižení, a nemohou tak zařízení používat klasickým způsobem. Pohyb se tedy řídí pomocí očí, potvrzení poté stačí aplikaci „říci“ pomocí mrknutí, či pousmání. V praxi to tedy funguje tak, že pokud chcete například na webu rozkliknout nějaký odkaz, tak na něj najedete očima, a poté mrknete (nebo se usmějete).

Samotný projekt totiž vznikl v rámci loňské konference WWDC.

První video, ve kterém se aplikace Hawkeye Access používá k ovládání iPhonu, se na YouTube objevilo již minulý rok v říjnu. Samotný projekt totiž vznikl v rámci loňské konference WWDC, kterou pořádá Apple. Hlavní cenu na této konferenci vyhrál Matt Moss, který stojí za celou aplikací Hawkeye Access, a dá se říct, že také za celou skupinou vývojářů z Hawkeye Labs. Moss se však i po výhře rozhodl dále aplikaci vylepšovat a nyní je dostupná pro širokou veřejnost. Vzhledem k tomu, že aplikace využívá TrueDepth kamery, tak je nutné, abyste pro funkci aplikace vlastnili iPhone X nebo novější.

Související články

Dnes nejčtenější

.