Zavřít reklamu

Když se čeká na představení nových iPhonů, Maců, či jiných zařízení nejen od jablečné společnosti, tak lidé čekají především na odhalení designu, ale také výkonu hardwaru. V tom druhém jmenovaném případě se často právě výkon měří skrze aplikaci Geekbench. Zde se provede několik testů, díky kterých dokáže program vyhodnotit různá skóre, a ty poté srovnat s ostatními zařízeními. Společnost Primate Labs, která za aplikací Geekbench stojí, dnes vydala novou verzi aplikace Geekbench, a to s pořadovým číslem 5.

V Geekbench 5 jsme se dočkali nových výkonnostních testů pro procesory, a také nové výpočty, které budou brát v potaz to, jak moc výsledek ovlivnila rychlost nainstalovaných pamětí. Tyto nové testy jsou založeny na nejnovějších technologiích, ve kterých nechybí například výpočty pro strojové učení, rozšířenou realitu a fotografie. Dále jsme se dočkali nových testů pro vícejádrové procesory, díky kterým mohou jádra konečně spolupracovat na řešení jednoho problému, namísto toho, aby se každé jádro staralo o jeden problém.  Co se týče grafických jednotek, tak v nové verzi Geekbench podporuje rozhraní Vulkan, společně s technologií Metal, CUDA a OpenCL.

Souvisejíci

Dále se můžeme těšit na propracovanější uživatelské rozhraní, ve kterém nechybí Dark Mode. Podpora tmavého režimu by se měla objevit i na mobilních zařízeních, a to později tento rok po vydání iOS 13. Momentálně je tedy Geekbench 5 k dispozici pro macOS, iOS, Windows a Linux. Androidí verze spatří světlo světa ještě tento týden. Berte na vědomí, že je Geekbench 5 určený pouze pro 64-bitové procesory. Momentálně je Geekbench 5 až do 10. září ve slevě – pokud po tomto programu tedy prahnete, tak jeho klasickou verzi můžete zakoupit za 7.49 dolarů namísto původních 14.99 dolarů, verze Pro vás poté vyjde na 49.99 dolarů z původních 99.99 dolarů. Geekbench 5 pro iOS je stále k dispozici zdarma, verze Pro pro iOS nyní stojí ve slevě 4.99 dolarů namísto původních 9.99 dolarů.

Související články

Dnes nejčtenější

.