Zavřít reklamu

Apple je na světě už dlouhých 43 let. Přestože se může zdát tato doba relativně krátká, bohatě mu stačila na to, aby se svými produkty nesmazatelně zapsal do povědomí mnoha generací lidí z celého světa, v čemž pokračuje i nyní. Portfolio produktů z jeho dílny se tak neustále rozšiřuje a pro mnohé se kvůli tomu stává značně nepřehledným, jelikož například Maců už má Apple na kontě vyšší desítky. Naštěstí však existuje velmi šikovná aplikace, která udělá zmatkům v Apple produktech jednou provždy konec.

Aplikace se jmenuje Mactracker a je dostupná pouze v Mac App Storu na jablečných počítačích. Její účel je velmi prostý – poskytnout svým uživatelům skvělý přehled nad prakticky všemi produkty, které Apple za své fungování vydal, a zároveň je vždy pomocí jejich hlavních vlastností co nejlépe přiblížit. Zjednodušeně se tak dá říci, že se jedná o jakousi databázi Apple produktů a to jak softwarových, tak i hardwarových. Vše je navíc seřazeno podle data vydání, díky čemuž je orientace ještě jednodušší. U jednotlivých produktů pak nechybí mnohdy ani prokliky na oficiální stránky Applu jim věnované či wikipedii, ze které se o nich mohou uživatelé dozvědět víc. Osobně si však myslím, že záznamy z této databáze vám budou v 99 % případů stačit, protože odpovídají na naprostou většinu otázek, které by vás mohly napadnout. Ostatně, z Mactrackeru čerpá i redakce Letem světem Applem a to již poměrně dlouho.

Pomůže i při případné kontrole záruky vašich produktů

Mactracker sice nemusí působit na první pohled jako naprostý designový skvost, na druhou stranu však rozhodně neurazí, jelikož vychází z klasického macOS designu. Super je to, že relativně často vychází pro appku updaty, které přidávají nové produkty (po představení) či upřesňují některé již zanesené informace. O neaktuálnosti se tu tedy rozhodně bavit nemůžeme. Palec nahoru si zaslouží i možnost přidat si do aplikace vlastní produkty a mít o nich skvělý přehled třeba z hlediska záruky a jejího konce. Škoda jen, že při přidávání produktů je nutné je pěkně postaru vypsal a nestačí například přes iPhone v kontiunitě naskenovat krabici nebo účtenku. Ale kdo ví, třeba se dočkáme v budoucnu i takových upgradů. Někteří z vás pak budou zřejmě za škraloup považovat i absenci češtiny. Pro ovládání aplikace ale stačí skutečně jen anglické základy, takže věřím, že s ní nebude mít problém ani naprostý angličtinářský začátečník.

Pokud máte tedy již v nabídce Applu lidově řečeno hokej a rádi byste raději pořádek, appka Mactracker by se vám mohla líbit. Je zdarma, komplexní a hlavně spolehlivá. Za stažení a minimálně prohlédnutí tedy určitě stojí.

Související články

Dnes nejčtenější

.