Zavřít reklamu

Skalní fanoušci YouTube a tvůrců na něm, můžete začít slavit. Do Česka totiž dorazilo placené členství na kanálech, které otevírá zcela nové možnosti jak pro vás, tak i pro videotvůrce. Ti budou nyní schopni přes své kanály vydělávat snadněji než kdykoliv předtím, vy si pak díky této novince s nimi budete moci užít daleko více zábavy. 

Členství na kanálech na YouTube se prakticky neliší od členství na webech typu Patreon. Uživatel má tedy zpravidla na výběr hned z několika úrovní členství, které se od sebe liší jak cenou, tak i možnostmi, které nabízí. Nejnižší a tedy i nejlevnější úrovně členství poskytují zpravidla jen drobné bonusy typu odznáčky či emoji vytvořené speciálně tvůrci, díky které jsou pak uživatelé rozpoznatelní i pro okolí. Dražší členství pak přináší uživatelům, kteří jsou za něj ochotni zaplatit, například poděkování od tvůrce přímo videu či možnost hrát s youtuberem například multiplayerové hry či si s ním volat přes různé internetové komunikátory. S trochou nadsázky se tak dá říci, že kdo bude ochotný zaplatit, bude mít youtubera na dosah ruky. Je však na každém youtuberovi, zda začne členství využívat či nikoliv.  

Poměrně zajímavou novinkou je i Superchat, který by se dal označit za jakousi light verzi členství na kanálech. Ten funguje na bázi kupování zpráv v chatu, které jsou následně zvýrazněny a připnuty na začátek chatovacího vlákna a youtuber na ně tak může v živém vysílání lépe reagovat, jelikož mu je hned jasné, že se jedná o příznivce, který je za jeho obsah ochoten zaplatit. 

Novinky jsou zatím na české scéně v plenkách a bude záležet jak na samotných tvůrcích, tak i jejich divácích, jak velké oblibě se budou těšit. Pokud však budou tvůrci nabízet skutečně zajímavý exkluzivní obsah, který bude stát za zaplacení, rozhodně by pro ně mohla být novinka velmi zajímavým finančním přínosem. Vše ale ukáže až čas.

Související články

Dnes nejčtenější

.