Zavřít reklamu

V pondělí jsme se dočkali představení nových chytrých hodinek od Samsungu, konkrétně Galaxy Watch Active 2. I přesto, že se hodinky na první pohled od Apple Watch naprosto liší, tak je jejich podobnost „pod pokličkou“ více, než zřejmá. Mnoho uživatelů nové smartwatch označuje za kulaté Apple Watch. Hodinky od Samsungu však startují svou cenovou na 7.499 korunách, a tak jsou jednak oproti jablečným hodinkám levnější, a také jsou schopny pracovat jak s Androidem, tak s iOS. Hned první podobnost s Apple Watch přichází v možnosti zakoupení dvou velikostí. Stejně tak, jako Apple, tak i Samsung se rozhodl pro 40mm a 44mm varianty. Tělo hodinek si poté budete moci zakoupit z hliníku, anebo z nerezové oceli. Zároveň si budete ke Galaxy Watch Active 2 zakoupit plno různých řemínků.

Co se týče hardwarového vybavení, tak Samsung Galaxy Watch Active 2 disponují AMOLED displejem. Hodinky pohání dvoujádrový procesor Exynos 9110 společně s 768 MB či 1,5 GB pamětmi RAM a 4 GB vnitřní paměti. Dále hodinky samozřejmě podporují Bluetooth verze 5.0, Wi-fi b/g/n, NFC a LTE. Došlo také k úpravě modulu, který se stará o snímání tepové frekvence. Snímání je nyní o dost přesnější, ale hlavně přináší podporu EKG. S možností vytvoření EKG přišel jako první Apple, a to konkrétně před rokem při příležitosti představení Apple Watch Series 4. V tomto případě lze tedy vidět, že se Samsung Applem inspiroval nejen v oblasti vzhledu, ale také ve vnitřních funkcích hodinek.

Souvisejíci

Galaxy Watch Active 2 dokáží zaznamenávat až 39 různých typů cvičení a 7 z nich dokáží hodinky rozpoznat automaticky. Zároveň vám hodinky dokáží během cvičení předhazovat různé tipy, což se může hodit například při běhání. Dále je v těchto hodinkách integrovaná funkce pro sledování stresu, kdy vám hodinky mohou pomoci meditovat, a také správně spát. Součástí dražší verze hodinek s tělem z nerezové oceli je možnost datového připojení. Otázkou však zůstává, zdali této možnosti půjde využít i na území České republiky. Hodinky nově budete moci ovládat pomocí digitální lunety (tj. otočný prvek na hodinkách). Ta tedy není fyzická a nachází se na okrajích displeje. Jak už jsem zmínil v úvodu, tak nejlevnější 40mm verze hodinek vyjde na 7.499 korun, 44mm poté na 7.999 korun. Pokud se rozhodnete pro luxusnější provedení v podobě pouzdra z nerezové oceli, tak si nachystejte 11.999 korun. Klasická verze s hliníkovým pouzdrem je k dispozici v černé, stříbrné a růžovo-zlaté barvě. Pouzdro z nerezové oceli (LTE) poté zakoupíte v černé, stříbrné a zlaté variantě.

Související články

Dnes nejčtenější

.