Zavřít reklamu

Vypadá to, že jeden z největších konkurentů jablečné společnosti, Microsoft, konečně do svých zařízení dodá možnost zotavení přes internet. Tato zpráva by byla naprosto skvělá, kdybychom ji však mohli uvést přes osmi lety. Přesně v roce 2011 totiž tuto funkci představil Apple u všech svých macOS zařízení, tedy u Maců i u MacBooků. Zotavení macOS přes internet, přesněji Mac Internet Recovery, představila jablečná společnost v rámci operačního systému OS X Lion. Je tedy k dispozici pro všechny Macy, které jsou vyrobené od roku 2011 (některé dokonce 2010) a běží na OS X Lion a novějším.

Osobně jsem Zotavení macOS přes internet na Macu využil už několikrát. Celý proces je velice jednoduchý – pokud vám z nějakého důvodu nechce načíst operační systém macOS, tak jednoduše stisknete při startu systému klávesovou zkratku Command + R, přesunete se do Zotavení macOS, a zde vyberete přeinstalování. Pokud chcete spustit přímo utilitu pro Zotavení macOS přes internet, tak stačí využít klávesové zkratky Option + Command + R. Jakmile začne proces zotavení přes internet, tak se ze vzdáleného serveru stáhne současná verze macOS, která se poté nainstaluje do vašeho Macu. Opět zmiňuji, že se vše děje přes internet, stačí vám tedy připojení k Wi-Fi.

Souvisejíci

Co se týče verze od Microsoftu, která si má najít cestu do Windowsu, tak o té toho momentálně ještě nic moc nevíme. Magazín The Verge pouze v poznámkách o nedávno vydané verzi Windows 10 Insider Preview Build 18950 našel zmínku o chystané funkci, která odkazuje právě na funkci zotavení přes internet: „Insideři si mohou všimnout funkce „Cloud download“, která se bude hodit pro reset či obnovení PC. Tato funkce ještě není dostupná, ale jakmile bude, tak vám o tom dáme vědět, abyste si ji ihned mohli vyzkoušet,“ stojí v poznámkách. Funkce pro zotavení přes internet už se nachází v některých zařízeních Surface a funguje podobně, jako v macOS. Surface si z cloudu stáhne Windows a ten na zařízení znovu nainstaluje. Vítáme tedy Microsoft v roce 2011!

Související články

Dnes nejčtenější

.