Zavřít reklamu

Microsoft nedávno vydal pro speciální beta testery novou verzi operačního systému Windows 10. Bohužel se stala vcelku nemilá věc. Microsoft se nejspíše nějakým způsobem spletl a beta testerům zpřístupnil jinou verzi Windows 10, než původně zamýšlel. Z této verze se internetem ihned prohnaly různé snímky obrazovky. Všechno je vcelku při starém, až na přepracované menu Start, které uživatelům macOS může připadat velice povědomé.

Microsoft se nejspíše inspiroval právě u konkurenčního macOS. Menu Start, které slouží ve Windows ke spouštění aplikací, hledání v systému a dalším úkonům, se dočkalo přepracování. Svým stylem však nápadně připomíná Launchpad z macOS, který na Macích slouží ke spouštění aplikací. Menu Start, které připomíná Launchpad, se objevilo v interní verzi Windows 10 pro 32-bitové systémy s číslem buildu 18947. V této verzi došlo k odstranění ikonických dlaždic, které zde nahradilo uspořádání ikon aplikací do mřížky. Společně s upraveným menu Start došlo také k upravení kontrolního centra společně s integrací vyhledávače GIFů do rozhraní pro výběr a vložení emoji.

Souvisejíci

Microsoft nabízí možnost beta testování uživatelům podobně, jako to dělá Apple. Konkrétně tak činí skrze speciální program Insiders. Ani tito „insideři“ by se však neměli za žádnou cenu dostat k těmto interním verzím operačního systému Windows 10. Samotná společnost Microsoft magazínu The Verge potvrdila, že se jedná o chybu, a že se tato verze rozhodně neměla dostat do oběhu. Rozhodně to není poprvé, co se Microsoft dopustil podobné chyby. V roce 2017 Microsoft vydal chybnou verzi Windows 10 pro počítače a mobilní zařízení, se kterou skončilo plno těchto zařízení v načítací smyčce.

Související články

Dnes nejčtenější

.