Zavřít reklamu

Následující řádky nepotěší ty uživatele starších Maců, kteří využívají Windows 10. Microsoft se totiž rozhodl dát novým aktualizacím prozatím vale. Situace se bohužel týká všech majitelů Maců vydaných před rokem 2012. Aktualizovat svůj systém se nepodaří ani těm uživatelům, kteří využívají starší Boot Camp software. Důvod je neznámý a Microsoft kolem tohoto rozhodnutí stále mlží.

Nestává se často, že by technologický gigant od podpory odřízl takové množství zařízení najednou. Podle oficiální vyjádření uživatelé při pokusu o update narazí na chybovou hlášku oznamující, že jejich počítač není připraven na nejnovější verzi systému a ovladač HAL je nekompatibilní. Zkratka HAL zastřešuje název Hardware Abstraction Layer, tedy část kódu sloužící jako jakýsi předěl mezi aplikacemi a hardwarem. V tomto případě ovladač slouží ke komunikaci mezi systémem Windows a komponenty Macu. Podle oficiálního dokumentu Microsoftu je v tomto případě kompatibilita vadná a jediným řešením je aktualizovat Apple Boot Camp software. To však neřeší problém uživatelů, kteří mají nainstalovaný čistý systém bez jakéhokoliv prostředníka.

Zmíněným prostředníkem se rozumí program ulehčující instalaci a aktualizaci zvoleného systému. V tomto případě se jedná právě o software od Applu, jenž dovoluje starším i novějším zařízením, aby na nich běžel nejnovější operační systém jako je například Windows 10. Zároveň umožňuje uchovávat na jednom počítači dva různé systémy a libovolně mezi nimi přepínat. Microsoft se každopádně dušuje, že situaci vyřeší nejpozději do konce měsíce, aby ani vlastníci Maců vyrobených před rokem 2012 by neměli mít s aktualizacemi problém. Nezbývá než čekat, jak si technologický gigant s problémem poradí. Rychlost zavádění nových záplat a oprav není něco, v čem by Microsoft zrovna vynikal a bohužel většinou oprava jedné chyby zapříčiní vznik dalších dvou. Využíváte na svém Macu raději Windows 10, nebo dáváte přednost nativnímu operačnímu  systému ve formě macOS?

Související články

Dnes nejčtenější