Zavřít reklamu

AirPody jsou opravdu drobná sluchátka a vsadím se, že mnohým z vás už se jedno, nebo obě z nich, podařilo ztratit. Možná vás překvapí fakt, že stejně tak, jako se můžete pomocí aplikace Najít pokusit najít iPhone, či Mac, tak stejně tak můžete najít i vaše AirPody. Bohužel, vzhledem k tomu, že jsou AirPody opravdu jen sluchátka a nedisponují připojením k síti, či k Wi-Fi, tak je není možné lokalizovat opravdu kdekoliv. Nejčastěji se stává, že ztratíte jen jedno sluchátko – v tomto případě vám dokáže aplikace říct, kde se sluchátko nachází – pokud je samozřejmě v dosahu. V případě, že ztratíte celé pouzdro i se sluchátky, tak vám aplikace alespoň ukáže jeho poslední polohu.

Jak najít ztracené AirPody či jejich pouzdro

Nejdříve je nutné, abyste se dostali do aplikace Najít (v iOS 12 a starším Najít iPhone). To můžete učinit buď pomocí aplikace v jednom z vašich jablečných zařízení, anebo skrze webovou stránku iCloud.com. Pokud se přesunete na webovou stránku, tak je nutné se přihlásit k vašemu Apple ID, pod kterým máte vedená veškerá svá zařízení. V aplikaci už se samozřejmě přihlašovat nemusíte. Jakmile se do aplikace Najít přesunete, tak stačí kliknout na ikonu vašich AirPodů. V případě, že je pouzdro zavřené, tak se na mapě zobrazí jeho poslední známá poloha. Pokud však hledáte jen jedno sluchátko, které je v dosahu, tak se zobrazí přesná poloha sluchátka. Navíc můžete zvolit možnost pro přehrání zvuku. Poté si můžete nastavit, zdali chcete zvuk spustit v levém, či pravém sluchátku. Ačkoliv se může zdát, že je tato funkce zbytečná, jelikož zvuk ze sluchátek nemůžete slyšet, tak se šeredně mýlíte. AirPody totiž dokáží přehrát opravdu hlasitý zvuk, který jde slyšet hned na několik metrů. Jakmile se vám podaří AirPody najít, tak stačí kliknout na tlačítko pro zastavení přehrávání zvuku.

Souvisejíci

V případě, že nebudete mít šťastný den a jeden z AirPodů ztratíte, tak si jednoduše budete muset zakoupit nový. Buď tak učiníte skrze bazar a zakoupíte si určitý AirPod z druhé ruky, anebo jej zakoupíte jinde na internetu. Pouze si dávejte pozor, abyste omylem namísto AirPodu první generace nezakoupili AirPod generace druhé a naopak. K rozeznání vám může pomoci příručka, kterou si můžete zobrazit kliknutím na odkaz vedle tohoto odstavce.

Související články

Dnes nejčtenější

.