iStores.sk
iStores.sk

Apple z App Store odstranil aplikaci, která uměla najít ztracené AirPods

V prosinci loňského roku spatřila světlo světa bezdrátová Bluetooth sluchátka od Applu AirPods. Ještě předtím, než se dostala na pulty obchodu, se stala terčem spousty vtípků, týkajících se toho, jak snadné je nejnovější kousek od Applu ztratit. Ústa všem posměváčkům zavřela aplikace Finder for Airpods.

Aplikace, která tolik lidí nadchla, se však v zařízeních svých majitelů příliš dlouho neohřála – společnost Apple se rozhodla ji z App Storu odstranit.

Ztrácení patřilo mezi největší problémy, spojené s AirPods. Jejich cena je přece jenom příliš vysoká na to, aby si uživatelé mohli dovolit sluchátka ztrácet a pořizovat si každou chvíli nová. Vstříc novopečeným majitelům AirPods vyšla aplikace Finder for AirPods, která za relativně snesitelný poplatek slibovala ztracená sluchátka „nalézt“. Ta však byla bez oficiálního vysvětlení z App Storu odstraněna.


Aplikace používala k vystopování ztracených sluchátek Bluetooth signál. Podle serveru MacRumors je ale tento mechanismus pro nalezení tak malého objektu, jako je sluchátko, značně nepřesný. Pro řadu uživatelů to ale bylo „stále lepší než nic“. Apple se zatím k důvodům odstranění aplikace nijak nevyjádřil, těm, kteří si ji v minulosti stáhli, je nabízeno vrácení peněz přes iTunes, a v případě ztracení jednoho ze sluchátek budou  muset zaplatit příslušný obnos.

apple-airpods-fb

Zdroj: TheVerge.com

 

Leitz
Vstoupit do diskuze (5)

Diskuze

  Nemusia nic vysvetlovat, z kupy noveho sluchatka maju urcite vacsiu marzu ako z aplikacie… Zacinaju byt pekne nenazrani.

  Nabízeno vrácení peněz – to jako ta aplikace současně přestala i fungovat těm, kteří si ji už stáhli?

  To ne, ale pokud si někdo obnoví iPhone nebo si koupí nový a nemá zálohu, tak už si tu aplikaci znovu ze zakoupených nestáhne.

  Pro autora to muselo být pěkných pár dní. Psalo se o ní všude, aplikace brala žebříčky útokem. A pak mu Apple ten krásný sen rozšlapal.

  Na AppAnnie jsem si autora našel. Má tam 15 aplikací, takže nejde o žádného nováčka. Aplikací na hledání podobných hraček tam má 10 a žádná není hit. Hodnocení mají od 1 do 2 hvězdiček, recenze zhruba takovéhle: „Bad joke. Worthless“.

  Apple zjistil, že aplikace letí. Tak se na ní podívali trochu lépe a pro nefunkčnost jí zařízl. Myslím, že nenažraný diktátor ochránil svoje zákazníky před vykukem, který je chtěl pěkně odrbat. Já osobně Applu za takový přístup tleskám.

Napsat komentář

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek