Zavřít reklamu

Už od představení zcela bezdrátových sluchátek AirPods se diskutovalo, kolik tak bude potřeba zaplatit v případě, když ztratíme nebo rozbijeme jedno sluchátko. Dnes ráno jsme vás informovali o tom, kolik bude stát pozáruční výměna baterie v každém sluchátku. Krátce poté, co článek vyšel, ale Apple stránky aktualizoval a přidal hned několik zajímavých informací. Mimo jiné i to, kolik právě bude stát náhradní sluchátko nebo nabíjecí obal, přes který se AirPods dobíjejí nebo se v něm přepravují.

Vypadá to, že Apple pro AirPods nenabízí svou rozšířenou záruku AppleCare +, což nás ale zase až tak štvát nemusí, protože u nás tato služba prozatím dostupná není. Pokud ale AirPods budou potřebovat během roku od zakoupení servis, oprava bude provedena zdarma.

Poté co jednoleté záruka Applu skončí, budou si servisy za jakékoli opravy účtovat $69. Za výměnu baterie, které poklesla kapacita, $49. Pokud ztratíte nebo zničíte jedno sluchátko ze sady, budete si moci pořídit nové za $69 (což je v přepočtu přibližně 1800 Kč), a to nehledě na to, jestli jsou AirPods stále v záruce nebo ne. Tento ceník je ale platný pro USA a v ostatních zemích se může lišit.

U nás, stejně jako v celé Evropské unii, pochopitelně platí dvouletá záruka, během které vám servisy sluchátka bezplatně opraví. Zda-li bude možné kupovat jednotlivá sluchátka a nabíjecí kryty i v České republice a na Slovensku, je prozatím nejasné. Doufejme však, že ano.

apple-airpods-fb

Související články

Dnes nejčtenější