Zavřít reklamu

Na různých internetových bazarech se neustále objevují k prodeji AirPody jak první, tak i druhé generace. Bohužel, jak už to má lidstvo v povaze, tak se nejednou stává, že někdo může za skvělou cenu nabízet AirPods druhé generace. V dnešní době vám nikdo nic nedá zadarmo, a už vůbec ne, aby na tom dotyčný prodělal. V případě nabíjecího pouzdra pro AirPody lze rozdíly poznat vcelku jednoduše díky lokaci LED diody. U samotných AirPods byste však rozdíly na první pohled hledali jen velice těžko – nejspíše byste je prostě a jednoduše nerozeznali. Abyste při kupování AirPodů z druhé ruky nenaletěli, a abyste všeobecně byli znalejší, tak jsem si pro vás připravil článek, ve kterém se na všechny rozdíly mezi AirPody první a druhé generace podíváme.

Rozdíly v pouzdrech

Co se týče nabíjecího pouzdra, tak zde lze rozdíl najít hned na první pohled. Pokud budete držet v ruce nabíjecí pouzdro první generace, tak si můžete všimnout, že se LED dioda určující stav AirPodů nachází uvnitř pouzdra pod poklopem. V případě druhé generace nabíjecího pouzdra je však dioda umístěna na přední straně samotného těla. Přesvědčit se můžete také modelovými čísly. Ty najdete u obou pouzder z vnitřní strany víka. V případě, že vlastníte nabíjecí pouzdro první generace, tak bude modelové číslo A1602. Pokud se naopak jedná o druhou generaci pouzdra, tak najdete modelové číslo A1938. AirPods 1. generace lze sehnat jen s pouzdrem 1. generace, AirPods 2. generace pak s pouzdry 1. generace i 2. generace (1. generace je levnější, 2. generace pak samozřejmě dražší).

Rozdíly v AirPodech

Jak už jsem několikrát uvedl, tak rozdíly mezi AirPody jakožto samotnými sluchátky byste hledali jen těžko. V tomto případě vám pomůže jen identifikace modelového čísla. To najdete na jednom z AirPodů ze spodní strany pod zaoblením. Modelové číslo se nachází v prvním řádku vytištěného textu. V případě, že se na sluchátku nachází modelové číslo A1523 či A1722, tak se jedná o AirPod první generace. Pokud najdete na sluchátku modelové číslo A2032 či A2031, tak se jedná o AirPod druhé generace. Veškeré potřebné obrázky ke správné identifikaci najdete v galerii napravo.

Souvisejíci

Doufám, že po přečtení tohoto článku už budete mít jasno v tom, na jaké AirPody se díváte, popřípadě které se chystáte koupit. Samozřejmě chápu, že je těžké si modelová čísla zapamatovat, a proto v případě osobního setkání pro prohlédnutí AirPodů nezapomeňte na tento článek. Jednak vám totiž pomůže v tom, aby vás někdo nepodvedl, a jednak vám rozhodně v případě podvodu ušetří peníze.

Související články

Dnes nejčtenější

.