Zavřít reklamu

Podporu Apple Pencil – tedy jablečné “chytré” tužky s hromadou využití – nabízí v současnosti jen iPady. Ještě před pár lety jsme si jí mohli užít jen u řady Pro, avšak minulý rok jí Apple vnukl i levnomu 9,7” iPadu a letos na jaře poté i iPadům Air a mini. S rozšiřováním pole působnosti pro tužku ale podle nových informací nekončí. Tvrdí to alespoň analytici Citi Research. 

Přestože jsme o podpoře Apple Pencil pro letošní iPhony slyšeli v uplynulých týdnech pramálo informací, analytici jsou přesvědčeni o tom, že letos skutečně dorazí. Ostatně, v minulosti o tomto vylepšení hovořil i přední Apple analytik Ming-Chi Kuo, podle kterého Apple novinku nasadí, jakmile zvětší maximální úhlopříčku displeje. K tomu se sice odhodlal již vloni, když z 5,5” Plus modelu a 5,8” iPhonu X udělal rovnou 6,5” iPhone XS Max, avšak k nasazení podpory Apple Pencil se z neznámého důvodu neodhodlal. To by se ale mělo letos změnit – tím spíš, když jsme se vloni na podzim dočkali představení druhé generace Apple Pencil umožňující zcela nové možnosti využití. Právě ta by dávala v kombinaci s jedním z nejzajímavějších vylepšení letošních iPhonů – tedy obousměrného bezdrátového nabíjení – smysl. 

Pokud letošní iPhony podporu Apple Pencil přinesou, bude se bezesporu jednat o jedno z jejich největších vylepšení. Faktem však je, že jeho využitelnost bude i tak spíše malá, jelikož se nedá tak úplně očekávat, že by díky němu začali jablíčkáři zběsile vykupovat Apple Pencily z obchodů a používat je k ovládání iPhonů. Jednalo by se spíše o drobné rozšíření stávajících možností ovládání, které by si ale své uživatele jistě našlo. Zda se ho skutečně dočkáme či nikoliv však budeme moci 100% potvrdit až letos na podzim. 

Související články

Dnes nejčtenější

.