Zavřít reklamu

Elektrické koloběžky se těší ve světě čím dál větší popularitě, které by ráda nejedna společnost využila ve svůj prospěch. Jednou z nich je i Mint, která začala na konci června v Bratislavě zcela nečekaně nabízet pronájem těchto dopravních prostředků, respektive jejich sdílení. Služba, která je zatím stále v testovacím provozu, funguje dle dostupných informací velmi dobře. K jeímu využití totiž stačí jen přes mobilní appku najít koloběžku ve vaší blízkosti a tu poté po registraci v aplikaci “osedlat”. Za využití koloběžky vám bude následně právě díky aplikaci stržena určitá částka, která je však v porovnání s investicí do zcela nové koloběžky zanedbatelná. Zdánlivě skvělá služba má ale jeden velký háček, za který Mint nemůže – nedostatek koloběžek. 

Přestože bylo do testu nasazeno na 50 elektrických koloběžek, stačil necelý týden a jejich počet se snížil na polovinu. Některým obyvatelům Bratislavy se holt zalíbily natolik, že se s nimi nebyli schopni rozloučit a tak se rozhodli, že rozumnější je bude nevracet. To však není zrovna u tohoto produktu dobrý nápad, jelikož je vybaven GPS modulem a není tedy problém je získat zpět. To se Mintu podle dostupných informací ve spolupráci s policií daří velmi dobře, avšak boj s krádežemi pokračuje i nadále. Zálusk na koloběžku zdarma má totiž opravdu velké množství lidí, které na varování policie, Mintu či médií příliš nedbá. S trochou nadsázky se tak dá označit snaha Mintu alespoň nyní za boj s větrnými mlýny. 

Těžko v tuto chvíli odhadovat, zda se situace v budoucnu zlepší či zda budou mít společnosti s chutí provozovat podobné služby s nepoctivými uživateli neustále problémy. Vzhledem k tomu, že jsou elektrické koloběžky čím dál vyhledávanějším způsobem přepravy však nezbývá než doufat, že firmy umožňující jejich zapůjčení prvotní potíže s vychytralými uživateli ustojí a nezkazí radost poctivým uživatelům, kteří jsou za využití služeb zvyklí zaplatit. 

Související články

Dnes nejčtenější

.