Zavřít reklamu

Itálie je pro mnoho Čechů a Slováků v létě dovolenková volba číslo jedna. Nabízí totiž parádní pláže zalité teplým sluncem i vodou, vlídné obyvatelstvo, poměrně nízké ceny či možnost dojet do ní bez problému i autem za relativně krátkou dobu. Ostatně, právě autem do ní vyráží každoročně stovky tisíc turistů. Právě těm by se mohla hodit v telefonu velmi dobrá aplikace InfoViaggiando. 

Jedná se o aplikaci mapující provoz na dálnicích na severu Itálie, ze kterého právě naprostá většina Čechu a Slováků do této země přijíždí. Informace jsou čerpány z oficiálních zdrojů a jsou zobrazitelné jak přímo na mapě skrze ikony svítící na jednotlivých silnicích, tak i v seznamu, který lze vyvolat velmi jednoduše ze spodní nabídky a který nabízí prakticky veškeré důležité informace pěkně pohromadě. Potěší ale i možnost nahlížet v reálném čase na provoz na jednotlivých cestách skrze webkamery, které nad nimi visí. Díky tomu si tak můžete udělat perfektní obrázek o tom, zda se má smysl právě po této cestě vydat či zda bude naopak lepší popřemýšlet o trase jiné. 

Pochvalu rozhodně zaslouží i možnost pro zobrazení jakýchsi předpovědí budoucího vývoje na komunikacích, který též poslouží k lepšímu naplánování trasy. Vše je zaneseno do přehledného kalendáře, ve kterém jsou jednotlivé dny zbarveny podle “krizovosti” provozu. Pokud se tedy očekávají mírnější komplikace, den je vybarven žlutě, pokud větší, den je červený a pokud má být situace na silnicích naprostý extrém, den je vybarvený černě. Jednotlivé dny jde pak samozřejmě “rozkliknout” a dozvědět se tak konkrétně, v čem má být největší problém. Strohé informace však nečekejte, problémy jsou tu totiž rozepsané zpravidla velmi obsáhle. 

Kromě informací týkajících se provozu není problém v aplikaci dohledat třeba benzínky či obecně místa pro zastavení, získat kontakty na policii či záchranáře nebo si spočítat výši mýtného, které budete muset kvůli průjezdu po zpoplatněných cestách uhradit. Dalo by se tedy říci, že informace o dopravě na severu a severovýchodě Itálie máte s aplikací InfoViaggiando jako na dlaní. To vše navíc v hezkém grafickém kabátku a italském či anglickém jazyce. Informace v appce jsou ale podávány skutečně základní angličtinou a tudíž nebudete mít s jejím využíváním zřejmě žádný problém. Pokud tedy na dovolenou do Itálie vyrážíte, na InfoViaggiando mrkněte. Tato appka vám totiž může ušetřit nejednu nadávku na kolonu či vrásku na čele z uzavírky. 

Související články

Dnes nejčtenější

.